Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Dzięki nowym skarpetkom damy radę

Paweł Zatorski: Dzięki nowym skarpetkom damy radę

fot. archiwum

W piątkowym meczu w szeregach biało-czerwonych na boisku pojawił się Paweł Zatorski, który zastąpił Krzysztofa Ignaczaka. - Owszem, miło jest wejść na boisko, ale wolałbym, aby to się odbyło w innych okolicznościach - powiedział po spotkaniu Zatorski.

Liga nabrała dużego tempa, do tego doszły mecze pucharowe, teraz zgrupowanie kadry i Puchar Świata. Nie odczuwacie zmęczenia?

Paweł Zatorski: – Sezon ligowy trwa już od pewnego czasu i dało się zauważyć lekkie znużenie u części zawodników, wpadki niektórych zespołów, jednak po tygodniu przygotowań do Pucharu Świata tego zmęczenia po nas nie widać. Na zgrupowanie reprezentacji przyjechaliśmy lekko zmęczeni, ale mimo że na co dzień gramy w lidze, widać po nas ogromną chęć walki i rywalizacji.

Pierwszy sparing z Czechami za nami. Mimo że wygraliśmy w trzech setach, w dwóch rywale pokazali pazurki.– Pamiętamy wynik meczu z Czechami sprzed mistrzostw Europy. Wówczas, podczas Memoriału Wagnera spotkanie również zakończyło się w trzech setach. Czesi pokazali wtedy, że mają te pazurki naprawdę bardzo ostre. W Legionowie już takich ostrych nie mieli. Widać, że nasz zespół jest coraz mocniejszy, z czego się bardzo cieszymy.

Mimo że walka toczyła się punkt za punkt w waszej grze było widać wiele luzu.

– Wynika to z tego, że wierzymy w siebie i swoją siłę. Dodatkowo do zespołu dołączyło dwóch bardzo wartościowych zawodników w postaci Pawła Zagumnego i Michała Winiarskiego. Myślę, że w takim składzie możemy walczyć z najlepszymi na świecie. Oczywiście niczego nie obiecujemy, gdyż mamy świadomość jak trudny turniej nas czeka.

Na boisku pojawił się pan, zastępując Krzysztofa Ignaczaka. Co stało się libero Resovii Rzeszów?

– Jest jeszcze za wcześnie, aby odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że „Igła” naciągnął jakiś mięsień. Mocno wierzę, że to nic poważnego i chłopaki ze sztabu medycznego doprowadzą go do zdrowia w przeciągu kilkunastu godzin, dzięki czemu szybko powróci na boisko.

– Dzięki temu zdarzeniu miałem okazję znaleźć się na parkiecie, ale takie chwile nie cieszą. Owszem, miło jest wejść na boisko, ale wolałbym, aby to się odbyło w innych okolicznościach. Mam nadzieję, że „Igła” szybko stanie na nogi.

Jest pan zadowolony ze swojej postawy na boisku?

– Mam takie powiedzenie, które dobrze oddaje moją postawę na boisku, ale nie będę go przytaczał (śmiech)… Myślę, że każdy z nas zrobił to, co miał zrobić. Zawsze można było dodać odrobinę więcej od siebie. Bardzo spokojnie podchodzę do tego spotkania. To jest jeden set w sparingu… Dobrze, że miałem okazję pojawić się na boisku, ale jak mówiłem wcześniej, szkoda, że w takich okolicznościach.

Z jakim nastawieniem jedziecie do Japonii?

– Największym marzeniem na tym turnieju jest naturalnie zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. Nie ważne, z którego miejsca, nie ważne w jaki sposób. Będzie bardzo trudno. Tym bardziej, że to długi turniej rozgrywany w krótkim czasie. Można spodziewać się różnych, zaskakujących wyników. Myślę, iż żaden z zespołów w Japonii nie uniknie wpadki.

W Japonii będzie sporo gry. Jest szansa, że zobaczymy pana w pierwszej szóstce?

– Nie chcę za bardzo o niczym marzyć, bo po ostatnich dwóch sezonach reprezentacyjnych tych meczów na swoim koncie nie mam za dużo, a dokładnie dwa – jeden sparing i jeden mecz w Lidze Światowej. Wolę nie nastawiać się za bardzo. Mam nadzieję, że „Igła” wróci do zdrowia, będzie z nim wszystko w porządku. O tym, kto będzie grał, na miejscu zdecyduje trener. Jeżeli wskaże na mnie – będę się wówczas bardzo cieszył.

Dużo będziecie potrzebowali czasu na dojście do właściwej dyspozycji po tak długim locie?

– Dużo, dlatego otrzymaliśmy od naszego masażysty „super skarpetki”, których zadaniem jest poprawa krążenia. Myślę, że dzięki temu damy radę (śmiech). Broń Boże nie piję tu do innych tematów… Otrzymaliśmy długie, specjalistyczne skarpetki. A one mają nam tylko pomóc.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved