Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Nie pozostaje nam nic innego, jak grać i wygrywać

Michał Kubiak: Nie pozostaje nam nic innego, jak grać i wygrywać

fot. archiwum

Michał Kubiak po zwyciężonym spotkaniu z Czechami chwalił swoich kolegów z reprezentacji, podkreślając że wszyscy mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Podkreślił także, iż morale drużyny przed Pucharem Świata są wysokie i na pewno będą walczyć do końca.

Reprezentacja Polski w trzech setach pokonała swoich czeskich sąsiadów. Druga oraz trzecia partia spotkania miały dość wyrównany przebieg, a ich losy ważyły się do ostatniej piłki. W ich końcówkach jednakże to Polacy zachowywali więcej zimnej krwi, rozstrzygając je na swoją korzyść. – Zagraliśmy dobre spotkanie, kontrolowaliśmy jego przebieg i możemy być zadowoleni ze swojej postawy. To był mecz towarzyski, jutro zagramy kolejny i na pewno podchodzimy do tego inaczej, niż gdybyśmy grali o stawkę. Na pewno będziemy jednak chcieli ponownie zwyciężyć, bo to podbuduje nasze i tak już wysokie morale – mówił po spotkaniu Michał Kubiak.

Potyczki z reprezentacją Czech są ostatnim sprawdzianem Polaków przed imprezą docelową, jaką jest Puchar Świata. Jak wyglądały przygotowania polskiej drużyny do turnieju? – Przygotowań nie było za dużo, trenowaliśmy zaledwie tydzień. Natomiast dobrze przepracowaliśmy ten czas i mam nadzieję, że to przyniesie efekty – zastanawiał się Kubiak, a zapytany o nastroje i nastawienie przed rozpoczęciem Pucharu Świata, odpowiedział, iż nie zobowiąże się do przepowiadania wyniku. – Na pewno nie obiecam zwycięstwa. Jedziemy do Japonii żeby powalczyć, a co przyniesie los – to zobaczymy. Jedno jest pewne, nie podłożymy się i nie odpuścimy. Będziemy walczyć o zwycięstwo i zakwalifikowanie się do tego najważniejszego turnieju, przynajmniej dla mnie, a więc do igrzysk olimpijskich. Czeka nas maraton, trudni rywale. Nie pozostaje nam nic innego, jak grać i wygrywać – zakończył przyjmujący Jastrzębskiego Węgla i reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved