Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Jarosz: Nastroje są bardzo pozytywne

Jakub Jarosz: Nastroje są bardzo pozytywne

fot. archiwum

- Nie mieliśmy co prawda zbyt wiele czasu na odpowiednie przygotowanie się do turnieju, gdyż jest on rozgrywany w trakcie ligi - mówił po meczu Jakub Jarosz, dodając że z podobnym problemem borykają się pozostałe reprezentacje, biorące udział w PŚ.

Wszedł pan na boisko dopiero w trzeciej partii, pierwsze dwie mógł zaś oglądać z kwadratu. Jak podsumowałby pan to spotkanie?

Jakub Jarosz: – Na pewno mogę powiedzieć same superlatywy. Zagraliśmy dobry mecz, wynik jest dla nas korzystny. Wszystkie słabsze chwile gry szybko przełamywaliśmy, powracając na właściwe tory i ponownie przejmując kontrolę nad przebiegiem pojedynku. Myślę, że zwyciężyliśmy dość pewnie.

Dziś dobrze funkcjonował przede wszystkim element bloku, którym często punktowaliście.– Tak, zdecydowanie tak. Blok był dziś naszym atutem, dobrze czytaliśmy rozegranie rywali. Myślę, że to był decydujący element naszej gry, któremu zawdzięczamy swoje zwycięstwo.

Po dwóch setach spędzonych w kwadracie wszedł pan na boisko i „zaliczył” asa serwisowego oraz kilka naprawdę udanych ataków.

– Taka jest rola zmienników, by być odpowiednio przygotowanym do wejścia na parkiet w każdej chwili. Trzeba się z tym liczyć i być gotowym do dyspozycji trenera przez cały czas.

Jak wyglądają nastroje w drużynie przed Pucharem Świata i przygotowania do turnieju?

– Jedziemy do Japonii pełni optymizmu. Naszym celem jest zakwalifikowanie się na igrzyska olimpijskie. W drużynie panuje dobra atmosfera i jesteśmy pełni nadziei jeśli chodzi o wynik jaki możemy osiągnąć w Pucharze Świata. Nie mieliśmy co prawda zbyt wiele czasu na odpowiednie przygotowanie się do turnieju, zaledwie tydzień, gdyż jest on rozgrywany w trakcie ligi. Jednakże nie tylko my borykamy się z tym problemem, bo pozostałe reprezentacje również. Wszyscy gramy na równych zasadach. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że nastroje są bardzo pozytywne.

Reprezentuje pan teraz barwy Andreoli Latiny. Jak przebiegła pańska aklimatyzacja i co skłoniło pana do podjęcia decyzji o wyjeździe do Włoch?

– O jakiejś szczególnej aklimatyzacji nie może być mowy. We Włoszech panuje tylko inny, cieplejszy klimat (uśmiech). Teraz cieszę się z krótkiego pobytu w Polsce, z tego że mogłem spotkać się z kolegami z reprezentacji, bo to miła odmiana. Na grę w Latinie natomiast zdecydowałem się ze względu na zbieranie doświadczenia i nie żałuję swojej decyzji nawet w najmniejszym stopniu.

Jak panu się układa współpraca z trenerem Prandim? Dokonuje on częstych zmian na pozycji atakującego i tak naprawdę chyba jeszcze nie znalazł „pewniaka” na tej pozycji, gdyż często dokonuje roszad, raz pana delegując w pierwszej „szóstce”, raz Troya.

– Bardzo dobrze, jest to znakomity profesjonalista, z którym naprawdę świetnie się współpracuje. A sytuacja na pozycji atakującego przedstawia się tak, iż każdy z nas prezentuje zbliżony, wyrównany poziom. Trener szuka optymalnego składu i dlatego dokonuje takich roszad, ale to tylko wzmaga rywalizację między mną a Troyem. Ponadto trener zazwyczaj dokonuje trafnych zmian, które tylko pozytywnie wpływają na grę drużyny i możemy być zadowoleni z naszej pozycji w tabeli i dotychczasowych występów. Aczkolwiek przytrafiło nam się kilka takich meczów, które mogliśmy i powinniśmy wygrać, zamiast w tie-breaku uznawać wyższość rywali.

Nagrodę MVP dostał pan w wygranym meczu trzeciej kolejki, w którym pokonaliście w trzech setach Weronę. Ma pan więc już na swoim koncie pierwsze indywidualne wyróżnienie w Serie A.

– To był jeden z tych meczów, gdzie trener Prandi dość szybko zdecydował się na dokonanie zmiany na pozycji atakującego, bo już po paru akcjach wykonanych przez Troya. To naprawdę bardzo miłe wyróżnienie i fajnie, że tak szybko je otrzymałem, bo to dodało mi pewności siebie i pozwoliło mi na szybsze odnalezienie się w nowym miejscu.

*z Jakubem Jaroszem rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved