Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Chemika Police

I liga K: Pewne zwycięstwo Chemika Police

fot. archiwum

W siódmej kolejce I ligi siatkarki Chemika Police nie dały szans zawodniczkom SMS-u Sosnowiec. Była to już siódma porażka z rzędu uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego, dzięki której zespół z Polic umocnił się na pozycji wicelidera.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia SMS-u najpierw 3:0, a potem 4:3. Od tego momentu ton wydarzeniom na boisku zaczęły nadawać zawodniczki z Polic. Po serwach Justyny Raczyńskiej było 14:4 i jasnym się stało, że przyjezdne wygrają tę odsłonę meczu. Uczennice z Sosnowca miały kłopoty z poprawnym przyjęciem zagrywki, a na domiar tego popełniały błędy własne, co przyczyniło się do tak wysokiego prowadzenia drużyny gości. Punktową serię Chemika przerwała Marcelina Nowak i było 14:5 dla przyjezdnych. Końcówka seta to zdecydowana dominacja policzanek, które chciały go jak najszybciej zakończyć. W ekipie gości nie do zatrzymania w ataku była Katarzyna Bury, a kolejne punkty w polu zagrywki zdobyła Tamara Kaliszuk i było 22:9 dla podopiecznych Mariusza Bujka. Liczne zmiany w składzie oraz przerwy na żądanie w ekipie SMS na niewiele się zdały. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Justyna Raczyńska i w całym meczu było 1:0 dla Chemika.

Drugi set miał niemal identyczny przebieg jak pierwszy. Gospodynie prowadziły najpierw 4:1, później 6:3, a następnie seryjnie traciły punkty. Kolejną serię zagrywek wykonała Tamara Kaliszuk od stanu 6:5 dla SMS do stanu 9:6 dla chemika. Policzanki po raz kolejny odrzuciły swoje rywalki od siatki i raz za razem powiększały swoją przewagę nie dając przeciwniczkom żadnych szans na nawiązanie wyrównanej gry. Pojedyncze akcje Aleksandry Wójcik, czy Eweliny Tobiasz na niewiele się zdały. Po ataku Ewy Kwiatkowskiej było 14:8 i wiadomo było, że przyjezdnym nic złego się nie przydarzy. W końcówce ciężar gry wzięła na siebie Tamara Kaliszuk i dzięki jej zagrywkom i atakom Chemik prowadził 24:13. Młode zawodniczki z Sosnowca pomimo ambitnej postawy niewiele mogły zdziałać w tym jednostronnym secie.

Trzecia, a zarazem ostatnia partia meczu była także jednostronnym widowiskiem. Na początku seta toczyła się wyrównana gra punkt za punkt, obie drużyny kończyły swoje ataki, dobrze serwowały i wydawało się, że mecz będzie wyrównany. Remis utrzymał się do stanu 10:10, po czym w polu zagrywki przy stanie 14:11 pojawiła się Tamara Kaliszuk i zeszła dopiero przy stanie 21:11. Zawodniczka ta zdobyła cztery punkty bezpośrednio z zagrywki. Dwunasty punkt dla SMS-u zdobyła Aleksandra Wójcik i było 21:12 dla ekipy gości. Ten jednostronny mecz minięciem zakończyła Justyna Raczyńska. Dla SMS-u była to kolejna, siódma porażka z rzędu i drużyna ta jako jedyna pozostaje bez zwycięstwa lidze. Chemik dzięki temu zwycięstwu pozostał na drugiej pozycji w tabeli.SMS PZPS Sosnowiec – Chemik Police 0:3
(11:25, 15:25, 13:25)

Składy zespołów:
SMS: Smok, Janicka, Szymańska, Wójcik, Tobiasz, Pieczka, Kuziak (libero) oraz Mikołajewska, Bączyńska, Nowak, Kąkolewska i Korabiec
Chemik: Sobolewska, Kwiatkowska, Soter, Ostrowska, Kaliszuk, Raczyńska, Nickowska (libero) oraz Bury, Duda, Sowa

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved