Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Pierwszy mecz z Czechami padł łupem biało-czerwonych

Pierwszy mecz z Czechami padł łupem biało-czerwonych

W pierwszym z dwóch zaplanowanych w Legionowie spotkań z Czechami reprezentacja Polski pokonała kadrę naszych południowych sąsiadów bez straty seta. Jutro kolejny mecz i kolejne szanse na sprawdzenie kadrowiczów przed wyjazdem na Puchar Świata.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Czesi, którzy dzięki dobrym atakom Jana Stokra i Petra Platenika oraz dwóch asach serwisowych Ondreja Hudecka prowadzili już trzema punktami (9:6). Polacy szybko wzięli się jednak do odrabiania strat. Trzy oczka z rzędu zdobył Marcin Możdżonek, najpierw zdobywając punkt z ataku, a następnie blokując Radka Macha i Ondreja Hudecka, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie (10:9). Do drugiej przerwy technicznej gra była wyrównana. Polacy zdołali powiększyć swoją przewagę i po bloku Pawła Zagumnego na Ondreju Hudecku podopieczni Andrei Anastasiego prowadzili już (18:14). Czesi do końca seta starali się dogonić przeciwników i dzięki udanemu atakowi Petra Platenika i błędzie Michała Winiarskiego zmniejszyli straty do dwóch oczek (19:17). Przy wyniku 23:21, kiedy goście mieli jeszcze nadzieję na odwrócenie losów seta, dwa punkty z rzędu zdobyli Polacy i po ataku Michała Winiarskiego wygrali pierwszą partię (25:21).

Drugi set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia gospodarzy (5:2). Czesi szybko odrobili straty i po udanym bloku na Zbigniewie Bartmanie doprowadzili do remisu (5:5). Na przerwę z minimalnym prowadzeniem po bloku Piotra Nowakowskiego na Petrze Plateniku schodzili Polacy (8:7). Grę punkt za punkt przerwał dwoma udanymi zbiciami Michał Kubiak (13:11), a przewaga wzrosła do trzech oczek po udanych akcjach w ataku Zbigniewa Bartmana i Piotra Nowakowskiego (15:12). Tuż po przerwie technicznej Czesi odrobili straty i doprowadzili do remisu (16:16). Blok Marcina Możdżonka na Janie Stokrze pozwolił Polakom ponownie powiększyć przewagę (18:16). Po chwili Petra Platenika i Jana Stokra zatrzymali kolejno Zbigniew Bartman i Michał Winiarski i różnica między zespołami wzrosła do czterech oczek (21:17). Udany atak Petra Platenika i blok na Marcinie Możdżonku pozwolił Czechom zmniejszyć straty (21:19). Po ataku w antenkę Zbigniewa Bartmana goście zbliżyli się do Polaków na jeden punkt (22:21), a dwie udane akcje Jana Stokra dały jego zespołowi remis (23:23). Gospodarze zdołali wygrać nerwową końcówkę i po atakach Michała Kubiaka i Zbigniewa Bartmana drugi set padł łupem Polaków (26:24).

Trzecią partię udanie rozpoczęli podopieczni Andrei Anastasiego i m.in. po bloku Piotra Nowakowskiego oraz asach Marcina Możdżonka i wprowadzonego za Zbigniewa Bartmana Jakuba Jarosza Polacy schodzili na przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem (8:5). Jednak Czesi kolejny już raz w tym spotkaniu szybko zniwelowali straty (9:9). Dobra gra zmiennika Jana Stokra, Davida Konecnego, oraz blok Petra Konecnego na Marcinie Możdżonku dał gościom dwa oczka przewagi (16:14). Polacy szybko wzięli się za odrabianie strat i dzięki serii czterech punktów z rzędu, po ataku Michała Winiarskiego objęli prowadzenie (19:18). Do stanu (25:25) toczyła się gra punkt za punkt. Dopiero dwa punkty z rzędu Michała Winiarskiego pozwoliły Polakom wygrać seta (27:25) i całe spotkanie 3:0.

Polska – Czechy 3:0
(25:21, 26:24, 27:25)