Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: TS Volley Rybnik wygrywa we Wrocławiu

II liga M: TS Volley Rybnik wygrywa we Wrocławiu

W ciekawie zapowiadającym się meczu 9. kolejki II ligi mężczyzn siatkarze z Rybnika odnieśli cenne zwycięstwo we Wrocławiu pokonując drużynę Gwardii 3:1. Tym samym awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy set spotkania padł łupem gospodarzy, głównie za sprawą dobrej zagrywki i skutecznej gry na siatce. Drużyna z Rybnika popełniała sporo błędów w przyjęciu, co skutecznie wykorzystywali siatkarze Gwardii. W ataku wyróżniali się przyjmujący Mateusz Lesiak i kapitan drużyny Piotr Deszcz, którego dwa udane bloki w końcówce seta pozwoliły na wygraną 25:22.

Przegranie premierowej odsłony mobilizująco wpłynęło na drużynę przyjezdnych. Od początku seta przeważali na boisku i odskoczyli na kilka punktów (10:4). Wtedy o czas poprosił trener Gwardii Ireneusz Kłos, po którym zespół uporządkował grę, zabrał się za odrabiane strat i zbliżył na jeden punkt (16:15). Końcówka seta należała jednak do drużyny z Rybnika. Wysoką skutecznością w ataku popisywał się Rafał Rybarczyk, w bloku punktował Tomasz Warda i zespół gości wyrównał stan meczu.

Trzeci i czwarty set to już zdecydowana dominacja Volley’a o czym mówią wygrane do 15 i 19. W drużynie z Wrocławia szwankowało przede wszystkim przyjęcie. Zostali oni odrzuceni od siatki, nie mogli korzystać z szybkiego rozegrania, przez co zdecydowanie spadła ich skuteczność ataku. Zdecydowanie lepiej w tym elemencie radzili sobie siatkarze z Rybnika. Bardzo dobrze dysponowanego tego dnia Rybarczyka wspomagał doświadczony Arkadiusz Terlecki i to goście mogli cieszyć się z trzypunktowego zwycięstwa.

Po tej porażce drużyna Gwardii spadła na czwarte miejsce w tabeli i została wyprzedzona właśnie przez zespół Volley’a Rybnik, który zrównał się punktowo z liderem grupy – SMS PZPS I Spała. Należy dodać że sytuacja w grupie jest bardzo wyrównana. Lidera dzielą jedynie 4 punkty do drużyny z szóstego miejsca, więc walka o prym w tej grupie będzie się toczyć do samego końca.

KS Gwardia Wrocław – TS Volley Rybnik 1:3
(25:22, 20:25, 15:25, 19:25)

Gwardia Wrocław: Uliński, Stogniew, Dalecki, Michocki, Deszcz, Lesiak, Andrys (libero) oraz Kubiak, Strubbe i Kordylas
Volley Rybnik: Rybarczyk, Warda, Lip, Inglot, Łata, Terlecki, Łyczko (libero) oraz Stajer, Niestrój i Graff