Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo krakowskiej Wisły

II liga K: Pewne zwycięstwo krakowskiej Wisły

Wisła Kraków odniosła pewne zwycięstwo nad Dalinem Myślenice. Podopieczne Lesława Kędryny w czterech setach rozprawiły się z rywalkami, a jedynie trzecia osłona padła łupem przyjezdnych. W pozostałych partiach przewaga wiślaczek nie podlegała dyskusji.

Mecz rozpoczął się od świetnych zagrywek Adrianny Szady, która odrzuciła rywalki od siatki, a zawodniczki Dalinu miały problem ze skończeniem ataku, co wykorzystywały gospodynie które wyszły na prowadzenie 7:0. Pierwszy punkt w tym spotkaniu drużynie z Myślenic podarowały rywalki popełniając błąd przejścia dołem. Trener gości Jerzy Bicz dokonywał licznych zmian, jednak na niewiele się to zdało, gdyż krakowianki cały czas powiększały przewagę. W końcówce seta przyjezdne zdobyły cztery punkty pod rząd, jednak gospodynie nie pozwoliły na więcej. Pierwszą odsłonę zakończyła kiwka w wykonaniu Magdaleny Pytel (25:14).

Drugi set lepiej zaczęły siatkarki Wisły, które uzyskały dwa punkty przewagi, jednak po udanym bloku Anny Wojtan był remis 5:5. Prowadzenie wróciło jednak na stronę Wisły dzięki skutecznej grze na siatce, kiedy Paulina Stojek zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki było już 17:13. Czas dla swojej drużyny wziął Jerzy Bicz i przerwa poskutkowała, gdyż siatkarki Dalinu zaczęły odrabiać starty. Po skutecznym ataku Aleksandry Janiczak był remis po 18. Końcówka seta należała jednak do siatkarek „białej gwiazdy" i po raz kolejny Adrianna Szady swoją zagrywką utrudniła przyjęcie, czego efektem były kolejne punkty dla Wisły. Seta zakończył autowy atak Katarzyny Prośniak (25:20).

Początek trzeciego seta należał do siatkarek Dalinu, które uzyskały kilka punktów przewagi (4:1). Gospodynie nie poddawały się i szybko doprowadziły do remisu, dzięki atakowi Pauliny Strojek. Walka punkt za punkt nie trwała jednak zbyt długo, gdyż zawodniczki Jerzego Bicza przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Wiślaczki się pogubiły, niedokładnie przyjmowały i miały kłopoty ze skończeniem ataku, często oddając piłki za darmo na stronę rywalek. Z takich prezentów korzystały myśleniczanki, które powiększały przewagę (19:14). Czas wzięty przez Lesława Kędrynę nie poskutkował gdyż kolejne punkty na sowim koncie zapisywały przyjezdne. Ostatnią akcję skończyła atakiem Katarzyna Prośniak i tym samym Dalin wygrał trzeciego seta (25:16).

Kto się spodziewał emocji w odsłonie czwartej musiał się rozczarować. Wiślaczki od początku narzuciły swój styl gry, a przeciwniczki próbowała do walki poderwać Aleksandra Janiczak, ale jednak wyrównana walka trwała do stanu 7:4 Od tego momentu gospodynie powiększały przewagę. Jerzy Bicz dokonywał zmian, ale nie przynosiło to żadnego rezultatu. Krakowianki kontrolowały to, co się działo na parkiecie, a kiedy Adrianna Szady i Karolina Surma zablokowały atak Katarzyny Sarlej było już 20:7. Było więc pewne że Wisła odniesie zwycięstwo. Seta zakończył skuteczny blok na lewym skrzydle w wykonaniu duetu Rusinek/ Janota.

Komplet punktów został w Krakowie, podopieczne Lesława Kędryny były lepsze każdym elemencie pokazując jednocześnie, że mają rezerwowe które potrafią wejść i pomóc drużynie. Dalin nie zaliczy tego spotkania do udanych, gdyż tylko w trzecim secie potrafił narzucić swój styl, a w pozostałych odsłonach musiał uznać wyższość krakowianek. Wisła zajmuje w tabeli grupy czwartej trzecie miejsce z dorobkiem 19 punktów, a Dalin jest dziewiąty,do tej pory siatkarki z Myślenic zgromadziły 6 punktów.

AGH Galeco Wisła Kraków – KS Dalin Myślenice 3:1
( 25:14, 25:20, 16:25, 25:9)

Wisła: Szady, Janota, Biernatek, Surma, Rusinek, Jagodzińska, Guzikiewicz (libero) oraz Leszek, Pytel, Stojek, Tokarczyk (libero)
Dalin: Kowalik, Szlachetka, Prośniak, Filipek, Świerczyńska, Janiczak, Wojtan Ag. (libero), oraz Wojtan An., Gablankowska, Sarlej, Woźniczka-Mleczek, Perlińska