Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Czy Zawiszę stać na pierwszą ligę?

Czy Zawiszę stać na pierwszą ligę?

fot. archiwum

MLKS Zawisza Sulechów ma za sobą rozegranych sześć spotkań ligowych. W tych meczach sulechowski zespół stracił tylko seta. Podopieczne Marka Mierzwińskiego zajmują drugie miejsce w tabeli. Klub realnie myśli o awansie do pierwszej ligi.

Jak zaznacza burmistrz Sulechowa Roman Rakowski bardzo chciałby, aby do województwa lubuskiego powróciły rozgrywki pierwszoligowe. Uważa także, że Zawiszę stać na to by o nie powalczyć. – Przede wszystkim chcielibyśmy, aby ta pierwsza liga powróciła do Sulechowa. Jak widać teraz ten zespół stać na to. Ja bardzo mocno w to wierzę. To już wygląda na poukładany, bardzo dobry zespół, który może walczyć o pierwszą ligę. To nie jest powiedziane, że od razu się dostanie. Chcę powiedzieć, że oprócz tych rozgrywek ligowych później są play-offy, a po nich baraże. Roman Rakowski podkreśla, że w rozgrywkach drugiej ligi kobiet jest kilka klubów, które mają aspiracje na pierwszą ligę. – Ten kto się orientuje jakie są drużyny w pozostałych grupach drugiej ligi to zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Wymienię Budowlanych Toruń, Szóstkę Biłgoraj, AZS Częstochowę, AZS Katowice. To są zespoły, które również marzą o pierwszej lidze.

Burmistrz Sulechowa wierzy, że jeśli lubuska ekipa wywalczy pierwszą ligę to znajdzie się również sponsor strategiczny. – Czy stać na nią Sulechów? To jest trudne pytanie dlatego, że koszty utrzymania są dosyć duże takiego zespołu. Mam nadzieję, że jeśli by się okazało, że zapukamy do tych bram pierwszej ligi i uda nam się je otworzyć i wejdziemy, to znajdzie się strategiczny sponsor, który nam pomoże. Koszty utrzymania zespołu pierwszoligowego, mówię o warunkach sulechowskich to jest 500 tysięcy złotych. W tej chwili troszeczkę nam brakuje, może niedużo, ale brakuje nam do tej kwoty. Mówimy o takim standardzie. Nie mówimy o jakiś większych pieniądzach, pozyskiwaniu zawodniczek pierwszoligowych czy ekstraligowych. Ja jestem pełen optymizmu i myślę, że takie środki jeśli pozyska klub to im wystarczą i pierwsza liga będzie u nas przez dłuższy okres czasu – mówił na antenie Radia Zachód samorządowiec.

Jak zatem wygląda finansowanie sulechowskiego Zawiszy? – Procentowo jakby to obliczać to około 30 procent daje miasto, a 70 procent sponsorzy. Większość tych sponsorów jest z Zielonej Góry. To są firmy trochę większe, które mogą pozwolić sobie na większe wydatki – zakończył Roman Rakowski.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved