Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: Jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy

Andrea Anastasi: Jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy

fot. archiwum

- Spotkanie ułożyło się tak, jak powinno. Musimy być gotowi na Puchar Świata, bo to już jest ten decydujący czas - powiedział po pierwszym meczu towarzyskim z Czechami w Legionowie szkoleniowiec reprezentacji Polski Andrea Anastasi.

W towarzyskim spotkaniu pomiędzy reprezentacją Polski, a ekipą z Czech górą byli podopieczni Andrei Anastasiego. Szkoleniowiec może być usatysfakcjonowany postawą swojego zespołu. – Jutro mamy kolejny mecz, musimy być skoncentrowani, aby jeszcze lepiej zagrać. Jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy. Oczywiście były pewne przestoje w grze, ale to nieuniknione w tego typu spotkaniach. Spotkanie ułożyło się tak, jak powinno. Musimy być gotowi na Puchar Świata, bo to już jest ten decydujący czas – zaznacza trener Polaków. – Musimy być zjednoczeni, musimy być drużyną, bo to jest bardzo ważny turniej – dodaje i jednocześnie podkreśla, że jego zawodnicy muszą w pełni wykorzystać ostatnie dni przed rozpoczęciem turnieju w Japonii.

Z gry całego zespołu również zadowolony jest Marcin Możdżonek, który został nowym kapitanem reprezentacji Polski. – Wyglądało to nieźle, ale popełniliśmy kilka bardzo prostych błędów wynikających z nowego systemy gry, który narzuca Andrea. Jeszcze nie wszyscy zawodnicy się z nim zapoznali – mówi. A jak ocenia szansę Polaków w nadchodzących kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich? – Wygrają najlepsi, ci co będą mieli więcej szczęścia – kończy środkowy.

Podczas drugiej partii polscy kibice mogli odczuć drobny niepokój, ponieważ z oznakami kontuzji z boiska schodził libero Krzysztof Ignaczak. – Poczułem lekkie ukłucie z tyłu i trener nie chciał ryzykować. Zobaczymy, co będzie jutro. Pierwsze profilaktyczne zabiegi zostały zrobione. Na razie zapowiada się dobrze, bo nie czuję żadnego bólu. Trener nie chciał ryzykować pogłębieniem kontuzji. Zdecydowaliśmy, że lepiej będzie jak odpocznę – zapewnia popularny „Igła".Pojedynek z Czechami układał się po myśli Polaków, a dyspozycja poszczególnych zawodników wyglądała bardzo obiecująco. – Mamy czternastu wyrównanych graczy i myślę, że w tym turnieju każdy w drużynie będzie miał swoje „pięć minut", aby pomóc temu zespołowi w osiągnięciu końcowego sukcesu – mówi Ignaczak, i dodaje: – Atmosfera jeszcze bardziej się poprawiła. Świadomość tego, że wrócili do nas Michał i Paweł wzmacnia mentalnie cały zespół. Polski libero wyjaśnia również sytuację Bartosza Kurka, który w ligowych rozgrywkach nabawił się kontuzji pleców. – Bartek już wznowił treningi. Prezentuje się na prawdę dobrze jak na ten tydzień przerwy – akcentuje i zapewnia, iż podstawowy zawodnik reprezentacji Polski poleci na Puchar Świata.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved