Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zagra, nie zagra? Coraz większe szanse na występ Kurka w PŚ

Zagra, nie zagra? Coraz większe szanse na występ Kurka w PŚ

fot. archiwum

Rosną szanse, by na pokładzie samolotu lecącego do Japonii na Puchar Świata siatkarzy znalazł się Bartosz Kurek. - Mamy jeszcze chwilę na podjęcie decyzji, ale wczoraj lekarze kadry dali nam nadzieję, że wszystko może być w porządku - powiedział Andrea Anastasi.

Do Polski przyjechałem po to, by wywalczyć awans do Londynu. Cieszę się, że wszyscy dostrzegają, że do sukcesu potrzeba mobilizacji. I to nie tylko mojej drużyny – mówi selekcjoner Andrea Anastasi.

Dobre wieści dla Bartosza Kurka, który w sobotę przed meczem w Jastrzębiu doznał kontuzji pleców. – Ból był taki, jakby ktoś ścisnął mi imadłem kręgosłup i nie puszczał. Przez dwa dni nie mogłem wstać z łóżka i się wyprostować. Wystraszyłem się, bo miewałem problemy zdrowotne, ale nie były one porównywalne z tym bólem – opowiadał przyjmujący Skry Bełchatów i reprezentacji Polski.

Wczoraj przyjmujący PGE Skry brał już udział w części treningu z resztą ekipy, a w czwartek ma próbować atakować i zagrywać. – Mamy jeszcze chwilę na podjęcie decyzji, ale wczoraj lekarze kadry dali nam nadzieję, że wszystko może być w porządku – powiedział Anastasi.Z każdym dniem jestem większym optymistą. Czuję się dużo lepiej niż w dniu, gdy poczułem ból. Od czwartku zacznę skakać do zagrywki i ataku, by sprawdzić jak zareagują plecy – mówi sam zawodnik. – Umówiliśmy się z trenerem, że znajdę się w składzie tylko, gdy będę gotowy do gry. Najgorsze byłoby branie gościa, który będzie kulą u nogi. Nie ma sensu, żebym miał tam rehabilitować się i oglądać mecze z trybun. Po co blokować miejsce komuś zdrowemu? – dodaje Bartosz Kurek.

Więcej w czwartkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved