Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W. Kaczmarek: Cieszę się, że mogę pracować z tak ambitnymi ludźmi

W. Kaczmarek: Cieszę się, że mogę pracować z tak ambitnymi ludźmi

fot. archiwum

Po 6. kolejkach siatkarze Jokera plasują się na 9. pozycji w tabeli. Początek sezonu w ich wykonaniu nie należał do najlepszych. W rozmowie ze Strefą Siatkówki, kapitan Jokera - Waldemar Kaczmarek tłumaczył, co wpłynęło na takie wejście zespołu w ligę.

Po sezonie spędzonym w Poznaniu przyszło ci zmienić barwy klubowe. Zdecydowałeś się bronić barw klubowych pilskiego Jokera, dlaczego akurat ten klub?

Waldemar Kaczmarek: – Klub ten daje mi szansę rozwoju poprzez grę. Na mojej pozycji zdobywanie doświadczenia i ogrania jest bardzo ważne, a każdy kolejny mecz stwarza mi możliwość wyciągania nowych wniosków i doskonalenia się. Ponadto odpowiada mi współpraca z trenerem Kubiakiem.

Kilka czynników wpłynęło na to, że trener wraz z włodarzami klubu zmuszeni byli do zbudowania zespołu praktycznie od podstaw. Spędziliście ze sobą już trochę czasu, jak oceniasz atmosferę panującą w waszym zespole?

– Atmosfera w zespole jest świetna. Dogadujemy się bardzo dobrze, co ma pozytywny wpływ na jakość i efektywność naszej pracy, której jako młody zespół musimy wykonywać więcej niż inni. Na szczęście nie ma z tym problemu, ponieważ wszyscy mamy świadomość po co tutaj jesteśmy i jakie są nasze cele. Cieszę się, że mogę pracować z tak ambitnymi ludźmi.Trzeba przyznać, że nie najlepiej rozpoczęliście sezon ligowy. Co wpłynęło na taki obrót spraw?

– Wspomniałem wcześniej, że jesteśmy młodym zespołem. Potrzeba czasu, aby odpowiednio podnieść i ustabilizować poziom sportowy takiej drużyny. Zdarzały nam się sety, które wygrywaliśmy bez problemu oraz takie które bardzo wyraźnie przegrywaliśmy. Robimy wszystko, aby zlikwidować te wahania poziomu.

W 6. kolejce zaskoczyliście chyba wszystkich, pokonując zespół Siatkarza Wieluń. Co było kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu?

– Mecz z Wieluniem był wyrównany, a my zagraliśmy bardzo dojrzale. Wszyscy byliśmy skoncentrowaniu od pierwszej do ostatniej piłki, nie zabrakło także determinacji i woli walki. Znacznie zmniejszyliśmy ilość własnych błędów, ponieważ każdy brał odpowiedzialność za swoje zagrania. Pokazaliśmy, że potencjał naszego zespołu jest duży i potrafimy wygrywać.

Przed wami wyjazd do Siedlec, by tam mierzyć się z zawodnikami miejscowego Jadaru. Z jakim nastawieniem i oczekiwaniami pojedziecie na to spotkanie?

– Do Siedlec pojedziemy jak na każdy mecz ligowy, po to aby wygrać. Wierzę w to, że jeżeli zagramy na podobnym poziomie jak poprzedni mecz, uda nam się przywieźć trzy punkty.

*Rozmawiała Aleksandra Dobrosielska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved