Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas woli skupić się na pracy w klubie

Radosław Panas woli skupić się na pracy w klubie

fot. archiwum

- Przez trzy miesiące współpracowałem z Anastasim, ale uznałem, że bardziej jestem potrzebny w klubie. Mamy wielu nowych graczy i nie wystarczy im zostawić rozpiski treningów - mówi Radosław Panas, który zrezygnował z udziału w sztabie szkoleniowym kadry.

Radosław Panas był jednym z trenerów w szerokim sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski. Postanowił się jednak poświęcić pracy w klubie, choć AZS Politechnika nie robił mu żadnych problemów z faktu współpracy z Andreą Anastasim.W umowie z Politechniką zapisaliśmy możliwość dalszej pracy z kadrą. Gdybym się uparł, byłbym dzisiaj w Spale i nikt nie robiłby problemów. Uznałem jednak, że siatkarze z Warszawy bardziej mnie potrzebują niż kadra, w której byłem trzecim trenerem. Podawałem piłki i nie miałem większego wpływu na pracę szkoleniową – twierdzi trener warszawskiego zespołu.

Wiele się od Anastasiego i Gardiniego nauczyłem, kilka rozwiązań wprowadziłem w Politechnice, choćby system blok – obrona i przejście do kontrataku. Uważam, że w Politechnice są zawodnicy, choćby Damian Wojtaszek czy Wojtek Żaliński, którzy w przyszłości trafią do kadry i nie chcę, żeby zostali rzuceni na głęboką wodę – mówi Radosław Panas. Przed jego zespołem ciężkie mecze ligowe, do których w grudniu dojdą spotkania w Challenge Cup. – Rozegrałem w europejskich pucharach ponad setkę spotkań, prowadziłem AZS Częstochowa w kilku pamiętnych potyczkach międzynarodowych i nie wyobrażam sobie odpuszczania Pucharu Challenge. Nie wiem, jak klub podoła wyzwaniom finansowym, ale ja i zawodnicy zrobimy wszystko, by wypaść jak najlepiej. W PlusLidze naszym celem jest play-off. Dziewiąte lub dziesiąte miejsce będzie dla mnie porażką – twierdzi trener AZS Politechnika.

Cały wywiad Kamila Drąga w serwisie sports.plźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved