Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: U nas nie ma kalkulacji i oglądania się na innych

Krzysztof Stelmach: U nas nie ma kalkulacji i oglądania się na innych

fot. archiwum

Podczas przerwy ligowej, spowodowanej rozgrywkami Pucharu Świata, siatkarze  ZAKSY przygotowują się do wznowienia zmagań ligowych. - Trochę tak jest, że liga ma jakby dwa etapy. W grudniu wszystko zacznie się na nowo - przyznaje Krzysztof Stelmach.

W PlusLidze nastąpiła długa przerwa spowodowana występem reprezentacji w Pucharze Świata. Jak w tym czasie będzie wyglądała praca w zespole?

Krzysztof Stelmach: Po meczu w Bydgoszczy zawodnicy otrzymali tydzień wolnego. Później rozpoczniemy treningi. Jednak na zajęciach będzie tylko sześciu ludzi. Paweł Zagumny, Michał Ruciak i Patryk Czarnowski przygotowują się do startu w Pucharze Świata. Na zgrupowania swoich reprezentacji pojechali też: Guillame Samica i Antonin Rouzier oraz Sergiej Kapelus. W tak wąskim gronie ciężko coś zrobić. Dużo czasu spędzimy na siłowni. Pewnie będą też jakieś zajęcia z zespołem Młodej PlusLigi.

Z tak wąskim składem raczej trudno myśleć o solidnym przygotowaniu się do dalszej fazy sezonu. Nawet nie ma jak rozgrywać spotkań kontrolnych.W listopadzie raczej nic nie zagramy. Mamy zaplanowany mecz na 2 grudnia z AZS-em Częstochowa w Oleśnie. Jednak wtedy będą już z nami obcokrajowcy. Francuzi swój turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Londynie zakończą 27 listopada. Nasza kadra turniej w Japonii kończy 4 grudnia. Tak więc reszta zawodników wróci tuż przed meczem z Jastrzębskim Węglem.

Tak długa przerwa w rozgrywkach raczej nie służy budowania formy zespołu.

– Nie ma co narzekać. Reprezentacja walczy o awans na igrzyska. To pierwsza okazja, żeby go zdobyć. Dostaliśmy szansę na grę w Pucharze Świata, to trzeba z niej skorzystać.

Wróćmy do rozgrywek PlusLigi. ZAKSA jest jedyną niepokonaną drużyną. Siedem zwycięstw. Komplet punktów. Chyba nikt się tego nie spodziewał.

– U nas nie ma kalkulacji, oglądania się na innych czy liczenia punktów. Gramy z meczu na mecz. Każde spotkanie jest dla nas ważne i do każdego przygotowujemy się jak najlepiej. Zawsze myślimy o tym meczu, który jest przed nami. To się dla nas liczy.

Pięć tygodni przerwy to bardzo długi okres. Zespoły muszą niejako od nowa budować formę. To trochę tak, jakby rozgrywki w grudniu ruszały się od początku.

– Trochę tak jest, że liga ma jakby dwa etapy. Jeszcze przed meczem w Bydgoszczy mówiłem chłopakom, że dobrze byłoby wygrać, żeby do drugiej części sezonu przystąpić w komfortowej sytuacji z kompletem punktów. To nam się udało. W grudniu wszystko zacznie się na nowo.

* rozmawiał Grzegorz Łabaj (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved