Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Victoria Wałbrzych wydobyła się z dna tabeli

II liga M: Victoria Wałbrzych wydobyła się z dna tabeli

Po ostatnich dwóch wygranych DelicPol Norwid przegrał mecz z Victorią Wałbrzych, która zamykała przed 9. kolejką tabelę grupy 2 II ligi mężczyzn. - Dzisiaj zespół z Częstochowy popełniał masę błędów - komentował po meczu kapitan Victorii Wałbrzych Tymoteusz Gajek.

Od zdobycia punktu przez Bartłomieja Krulickiego rozpoczęli spotkanie częstochowianie, goście jednak szybko nadrobili zaległości, łatwo atakując oraz wykorzystując piłki przechodzące na ich stronę. Przy stanie 7:3 dla wałbrzyszan o pierwszy czas dla swojej drużyny poprosił trener Stanisław Gościniak. Tuż po powrocie na boisko DelicPol stracił kolejne dwa punkty, oba po błędach własnych. Do dobrej gry poderwał zawodników kapitan częstochowian Wojciech Janas, który atakując po bloku rywali zdobył czwarty punkt (4:8). W polu zagrywki popisał się serią świetnych serwisów, dzięki czemu gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie w tym secie (9:8). Przy stanie 13:13 na pojedynczy blok Tomiałowicza nadział się Kamil Maruszczyk. Kolejne punkty dla Norwida dokładał Janas, który najpierw wykorzystał piłkę przechodzącą, po czym skutecznie atakował. Set był wyrównany do samego końca, jednak więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Victorii wygrywając 26:24. – Myślę że, w tym spotkaniu o zwycięstwie decydowały błędy. Dzisiaj zespół z Częstochowy popełniał ich masę – komentował po spotkaniu Tymoteusz Gajek. Rzeczywiście częstochowianie oddali przeciwnikom w całym spotkaniu sporo punktów, szczególnie było to widać w drugim secie, gdzie uciekło ich aż siedemnaście. Jego początek klarował się zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Wałbrzyszanie zaczęli popełniać niewymuszone błędy, co sprytnie wykorzystali blokujący z Częstochowy, a na tablicy wyników po zastawieniu Siwczyka widniały już dwa punkty przewagi (5:3). Sytuacja ta nie trwała jednak długo, ponieważ w częstochowskiej drużynie wkradły się błędy. W ten sposób przyjezdni nadrobili cztery oczka (10:14). Przy stanie 11:14 w polu serwisowym pojawił się Kamil Maruszczyk, który swoją bardzo mocną zagrywką zdobył trzy punkty. Ostatnie piłki należały już do Wałbrzycha, który wygrał 25:23. – Częstochowianie nie mogli skończyć piłki z prawego ataku, co znacznie upraszczało ich grę – opisywał sytuację z boiska kapitan Victorii. – Widzieliśmy na początku akcji co zagrają, więc ustawialiśmy szczelny blok – kontynuuje. – Z naszej strony mecz był poprawny. Cieszy, że wygrywamy, ponieważ za nami seria bardzo złych spotkań – dodał.

Od dobrego bloku trzecią partię rozpoczął Sdebel. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Norwida, w tym samym elemencie pokazali się Wojciech Janas wraz z Bartłomiejem Krulickim. Kilka kolejnych punktów dla PWSZ Wałbrzych zdobył Ratajczak. Kiedy przewaga gości sięgnęła trzech oczek atakiem ze środka i dwoma blokami wyrównał wcześniej wspomniany Bartłomiej Krulicki (10:10). W dalszej części seta przyjezdni zapisali na swoim koncie sześć punktów więcej, wykorzystując błędy popełniane przez zespół z Częstochowy. Mimo ambitnej walki gospodarze nie zdołali odrobić start. Victoria do końca utrzymywała swoją grę i zwyciężyła 25:21, a w całym spotkaniu 3:0. – Popełniliśmy bardzo dużo błędów, w tym zepsuliśmy dużo ważnych zagrywek. W końcówkach nie zachowaliśmy zimnej krwi i to zaważyło o zwycięstwie przeciwników – podsumował mecz kapitan DelicPolu Wojciech Janas.

Już w sobotę obie drużyny czekają kolejne spotkania w ramach rozgrywek II ligi mężczyzn. W Raciborzu z wiceliderem tabeli zmierzy się częstochowski DelicPol. Victoria Wałbrzych będzie natomiast na własnym parkiecie podejmować opolską Politechnikę. – Następny mecz gramy z Opolem, który sąsiaduje z nami w tabeli. Nie ukrywam , że ten zespół w tym roku nam „leży", myślę więc, że pokusimy się w tym meczu o trzy punkty. Po dzisiejszym zwycięstwie w drużynie będzie panowała dobra atmosfera – zakończył Tymoteusz Gajek kapitan zespołu z Wałbrzycha.

DelicPol Norwid Częstochowa – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3
(24:26, 23:25, 21:25)