Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni Rząśnia kontynuują swą zwycięską passę

II liga M: Czarni Rząśnia kontynuują swą zwycięską passę

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł team Czarnych Wirex Rząśnia. W środowe popołudnie po bardzo zaciętej i ekscytującej walce pokonał on AZS Rafako Racibórz 3:2. Porażka ta zepchnęła raciborzan z drugiego na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia gospodarzy, a po asie serwisowym Pawła Gajowczyka było już 5:2. Trudne zagrywki w wykonaniu Aleksandra Galińskiego pozwoliły jednak przyjezdnym doprowadzić do remisu (8:8). Gospodarze jednakże nie odpuszczali, a kiedy po skutecznym ataku jednego z nich na zagrywkę udał się Jakub Szcześniewski, ponownie odskoczyli rywalom na kilka „oczek” (12:8). Miejscowi „rozkręcali się” z akcji na akcję, i po chwili na tablicy widniał wynik 15:10 na ich korzyść. Wypracowaną w tej fazie seta przewagę utrzymali oni już do końca partii (25:21).

Druga odsłona pojedynku rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Po asie serwisowym Rafała Kubiaka to goście objęli prowadzenie 9:11, lecz miejscowi szybko doprowadzili do remisu (11:11), po czym zawodnicy Rafako znowu „odskoczyli” na dwa punkty (12:14). Wkrótce doszło do kolejnego zwrotu wydarzeń – goście nie potrafili przyjąć zagrywek Bartosza Woźniaka i na drugiej przerwie technicznej do Czarni prowadzili dwoma „oczkami”. Gospodarze tę niewielką przewagę utrzymywali aż do stanu 22:21, kiedy to  serią dobrych zagrywek popisał się Michał Bernyś (22:24). Po czasie wziętym przez Dariusza Parkitnego, seta zakończył atak Krystiana Lipca z Rafako (22:25).

Początek trzeciego seta to panowanie i dominacja Czarnych. Gospodarze w dość łatwy i szybki sposób objęli prowadzenie pięciopunktowe prowadzenie (9:4). To spowodowało, że trener AZS-u, Witold Galiński, został zmuszony do wzięcia czasu, który jednak nie przyniósł spodziewanego efektu. Przy prowadzeniu 18:12 Dariusz Parkitny wprowadził na boisko Tomasza Miarkę i Rafała Grabarczyka, którzy zastąpili Adriana Krasia oraz Pawła Gajowczyka. Ten eksperyment spowodował, że Rafako zdołało odrobić część strat (20:17). Po zmianie powrotnej Czarni opanowali sytuację i wygrali 25:22.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od pojedynczego bloku wykonanego przez Artura Komora oraz dwóch asów serwisowych Adriana Krasia (3:0). Przy wyniku 4:2 na zagrywce po stronie Rafako pojawił się Paweł Cieślar. Popisał się on serią znakomitych serwisów, która pozwoliła gościom wyjść na dwupunktowe prowadzenie (6:4), które po chwili urosło już do czterech „oczek” (9:5). Czarni, mimo wielkiego wysiłku, nie umieli ustawić dobrego bloku ani skutecznie zaatakować a to powodowało, że akademicy systematycznie powiększali swą przewagę nad miejscowymi (20:12). Swoje „pięć minut” zaliczył Piotr Adamowicz z Rząśni, którego skuteczne ataki pozwoliły Czarnym odrobić część strat (18:22). Po czasie wziętym przez trenera Galińskiego jego podopieczni grali już punkt za punkt ustalili wynik seta na 20:25.

Piąta odsłona rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia zawodników Rafako (3:6). Atak Pawła Gajowczyka oraz udane zagrywki Bartosza Woźniaka przyniosły podopiecznym Dariusza Parkitnego remis (6:6). Skuteczny zbicie a następnie as serwisowy Krystiana Lipca sprawiły, że raciborzanie zmieniali stronę boisk przy dwupunktowym prowadzeniu (8:6). Po kilku zagrywkach wynik zaczął się zmieniać na korzyść miejscowych (10:9). Rozgorzała walka punkt za punkt, lecz końcówce tie-breaka silniejsi okazali się zawodnicy z Rząśni (17:15).

Czarni Wirex Rząśnia – AZS Rafako Racibórz 3:2
(25:21, 22:25, 25:22, 20:25, 17:15)

Składy drużyn:
Czarni: Woźniak, Gajowczyk, Kraś, Szcześniewski, Strzała, Komor, Mikołajczyk (libero) oraz Miarka, Grabarczyk, Parkitny, Adamowicz
Rafako: Lipiec, Kubiak, Kućma, Bernyś, Galiński, Kawka, Taterka (libero) oraz Stanieda, Otlik, Cieślar, Jajus