Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pogoń Proszowice pokonała 3:0 Patrię

II liga K: Pogoń Proszowice pokonała 3:0 Patrię

fot. archiwum

Siatkarki Pogoni Proszowice w środę zdobyły cenne trzy ligowe punkty, pokonując na własnym parkiecie Partię Sędziszów Małopolski. Podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego zajmują wciąż 7. miejsce, ale z minimalną stratą do dwóch drużyn przed nimi.

Już początek środowego spotkania pokazał, że zawodniczki Pogoni nie zamierzają być zbytnio gościnne dla siatkarek z Sędziszowa Małopolskiego. Po skutecznych atakach oraz asie serwisowym Agnieszki Woźniak, proszowiczanki prowadziły już 7:2, a o pierwszy czas poprosiła trener Monika Bartnicka. Ta przerwa wyraźnie przebudziła przyjezdne, które zaczęły odrabiać straty i po ataku Katarzyny Kutyły ich strata wynosiła zaledwie jeden punkt (7:8). Gospodynie co prawda zdołały odskoczyć na trzy punkty, jednak chwilę później na tablicy widniał remis 13:13. Siatkarki Pogoni zaczęły jednak „odjeżdżać" rywalkom. Na siatce skuteczną grę prezentowała Kaja Radzyńska, piłki w ataku kończyła Woźniak, a rywalki podawały punkty na tacy popełniając proste błędy (20:16). W końcówce partii obraz gry nie uległ zmianie i gospodynie pewnie wygrały 25:19.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt, aż do stanu 6:5 dla Pogoni. Później podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego ponownie zaczęły budować przewagę. Najpierw dzięki znakomitej grze Radzyńskiej, która kończyła ataki oraz popisywała się skutecznymi blokami i wyblokami (10:7), a następnie dzięki odrzucającej od siatki zagrywce Jagoda Szkodny (15:8). Dalsza część partii należała już do gospodyń, które prowadzone przez duet Woźniak-Radzyńska pewnie zmierzały do wygranej. Partię dwoma skutecznymi atakami zakończyła Szkodny (25:14).

Początek trzeciej odsłony to kontynuacja wydarzeń z drugiej partii. Po serii zagrywek Elizy Koperczak gospodynie prowadziły 8:3, a trenerka drużyny przyjezdnych już dwukrotnie wykorzystała przerwę. Gospodynie, dzięki skutecznej grze w obronie oraz dobrej organizacji w kontratakach budowały przewagę. Po skutecznym ataku Woźniak na tablicy widniał wynik 17:10 i wydawało się, że nic w tej partii ciekawego już wydarzyć się nie może. Wtedy jednak do walki przyjezdne, jak na kapitan przystało, poderwała Joanna Chmura. Najpierw popisała się skutecznym atakiem, następnie blokiem, a w kolejnych akcjach jej zagrywka sprawiła gospodyniom meczu ogromne problemy, przez co nie potrafiły skonstruować skutecznych akcji. W pełni wykorzystały to na siatce jej koleżanki, w szczególności Agnieszka Warzecha. Chwilę później, po serwisie tej zawodniczki piłka zatańczyła na taśmie i spadła w boisko Pogoni, a o czas poprosił trener Pomykalski (19:21). Poddenerwowane zawodniczki Patrii zaczęły popełniać błędy, w efekcie czego na tablicy widniał remis 21:21 (po autowym ataku Małgorzaty Żyły ). W końcówce proszowiczanki powróciły jednak do gry. Dwoma skutecznymi atakami popisała się Dorota Szymska, a punkt zagrywką zdobyła Woźniak i gospodynie miały piłkę meczową. Pierwszej z nich nie wykorzystały bowiem ich blok obiła Anna Myjak, jednak w kolejnej akcji nie pomyliła się Olga Klocek, która ustaliła wynik seta 25:22, a całego meczu na 3:0.Pogoń Proszowice – Patria Sędziszów M. 3:0
(25:19, 25:14, 25:22)

Składy drużyn:
Pogoń: Koperczak, Woźniak, Szkodny, Żyła, Klocek, Rydzyńska, Przybyło (libero) oraz Szymska
Patria: Młocek, Chmura, Myjak, Kutyła, Pająk, Warzecha, Peret (libero) oraz Pyrć, Zawiślak, Róg i Radoń

Zobacz również:
Wyniki 9. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved