Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Bartosz Wajdowicz: Bardzo chciałbym zagrać w „dorosłej” ZAKSIE

Bartosz Wajdowicz: Bardzo chciałbym zagrać w „dorosłej” ZAKSIE

fot. archiwum

- Bardzo bym chciał zagrać w „dorosłej" ZAKSIE, ale wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Na pewno chcę swoją przyszłość związać z siatkówką. Na razie cały czas się rozwijam, a w przyszłości zobaczymy, co będzie - mówił Bartosz Wajdowicz.

To twój pierwszy sezon w Młodej ZAKSIE. Jak trafiłeś do drużyny?

Bartosz Wajdowicz: – Moja przygoda z siatkówką nie trwa długo. Zaczynałem w Jeleniej Górze, stamtąd trafiłem do Gwardii Wrocław. W tym zespole zrobiłem duże postępy, grałem w trzeciej i drugiej lidze. No i w końcu trafiłem do Kędzierzyna-Koźla.

Macie bardzo wysoki zespół. Chyba najwyższy w lidze. No i też wysoko celujecie. Pewnie w podium?



– Aspiracje faktycznie mamy wysokie. Cele, które postawił nam zarząd i trener w tym sezonie, to minimum pierwsza czwórka.

Z meczu na mecz prezentujecie się coraz lepiej, ale zdarzają wam się niewytłumaczalne przestoje, w których seriami tracicie punkty. Po tych kilku kolejkach jakbyś ocenił poziom zespołu?

– Cały czas się zgrywamy. Połowa drużyny jest nowa. Na treningach wszystko wygląda pięknie, ale podczas meczu dochodzą emocje. Jest stres i to później różnie wygląda.
– Cały czas jednak ciężko trenujemy i myślę, że widać tego efekty. Jesteśmy na drugim miejscu w tabeli, ale wiem, że stać nas na więcej. Możemy grać lepiej i wyprzedzić w tabeli Skrę Bełchatów. Wzorujemy się na starszych kolegach z ZAKSY i tak jak oni chcielibyśmy być liderem.

Jakie są atuty Młodej ZAKSY, a jakie macie słabsze strony?

– Wzrost na pewno jest naszym atutem, procentuje w grze na siatce. Myślę, że popracować musimy nad zagrywką. Mamy mocny, bity z wyskoku serwis, ale brakuje w nim regularności. Bywa tak, że pierwszą piłkę chcemy jak najmocniej uderzyć i to nie wychodzi. Wtedy kolejni gracze już tak mocno nie biją, bo nie chcą zepsuć zagrywki.

No to czekamy na medal w Młodej Lidze, a w przyszłym sezonie debiut w seniorach…

– Bardzo bym chciał zagrać w „dorosłej” ZAKSIE, ale wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Na pewno chcę swoją przyszłość związać z siatkówką. Na razie cały czas się rozwijam, a w przyszłości zobaczymy, co będzie.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved