Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Szymańska: Dam z siebie wszystko

Aleksandra Szymańska: Dam z siebie wszystko

fot. archiwum

Aleksandra Szymańska zasiliła szeregi MMKS Gaudia Budmel. Przed zawodniczką pierwsze spotkanie ligowe. - Mam małą nadzieję, że trener choć na chwilę pozwoli mi się pokazać na boisku i wtedy dam z siebie wszystko - mówiła  Szymańska.

Na początek powiedz coś o sobie i swojej dotychczasowej karierze?

Aleksandra Szymańska: – Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiałam w gdańskiej Gedani i jak na razie tylko tam grałam. Wiąże się z tym wiele pięknych wspomnień z treningów i wyjazdów, za co bardzo dziękuję trenerom (Grzegorz Wróbel, Witold Jagła, Paweł Kramek oraz Agnieszka Lewandowska) oraz dziewczynom, z którymi przez te 6 lat miałam okazje trenować. I to właśnie z wyżej wymienionymi osobami były związane moje największe sukcesy (przyp. II msc w mistrzostwach Polski juniorek 2006-2007, II msc MPJ (Łódź), I msc MPK (Mysłowice), 2007-2008 I msc MPJ (Łańcut), II msc MPK (Tomaszów Lubelski), I msc Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Kluczbork), 2008-2009 Gedania Żukowo (8msc), Energa Gedania Gdańsk I msc MPJ (Mysłowice), V msc Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Jawor), XIII msc MŚJ (Meksyk), 2009-2010 Energa Gedania Gdańsk II msc MPJ (Sulechów).

Jak to się stało, że znalazłaś się w drużynie z Trzebnicy?– W tym sezonie miałam grać w Rumi, lecz zespół nie został dopuszczony do rozgrywek I i II ligi, więc musiałam znaleźć inny klub. Udało się znaleźć go tutaj i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa.

Jak przyjęły cię koleżanki w nowej drużynie?

– Dziewczyny przyjęły mnie bardzo serdecznie, od razu poczułam się „jak u siebie". Znałam wcześniej Dorotę Dydak, z którą miałam okazję zdobyć złoto na OOM w Kluczborku, oraz Paulinę Sobolewską, z którą wiele razy stawałam po przeciwnej stronie siatki, gdyż pochodzi z „moich stron".

Na jakiej pozycji będziesz grać?

– Jak na razie trenuję na pozycji atakującej/prawoskrzydłowej, ale mogę również grać na środku bloku, na tej właśnie pozycji grałam w ligach młodzieżowych.

Na koniec – czy w sobotę zobaczymy cię już w składzie Gaudii?

– Liczę na to, że będę mogła się pokazać w składzie meczowym. Nie ukrywam, że mam też małą nadzieję, że trener choć na chwilę pozwoli mi się pokazać na boisku i wtedy dam z siebie wszystko, aby Gaudia zdobyła kolejne, tak ważne punkty.

źródło: gaudiatrzebnica.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved