Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Waldemar Kaczmarek: Moim celem jest powrót do gry w PlusLidze

Waldemar Kaczmarek: Moim celem jest powrót do gry w PlusLidze

fot. archiwum

W szeregi pilskiego Jokera wstąpił Waldemar Kaczmarek. Specjalnie dla Strefy Siatkówki opowiada o tym, kto zaszczepił w nim miłość do siatkówki, jak wspomina czas nauki w spalskim SMSie oraz który ze swoich dotychczasowych klubów wspomina najmilej.

Skąd Waldemar Kaczmarek wziął się w siatkarskim świecie? Jest to wynik realizacji swoich marzeń czy może czysty przypadek?

Waldemar Kaczmarek: – Moje zainteresowanie siatkówką zaczęło się już w dzieciństwie, kiedy rodzice zabierali mnie na mecze, występującej wtedy jeszcze w I lidze serii B, Skry Bełchatów. Pamiętam dobrze czasy , gdy w barwach Skry występowali dzisiejsi trenerzy: Nawrocki, Bartodziejski, Malicki, Augustyniak, Kwieciński. To było dawno temu, ale zaraziło mnie pasją do tego sportu do dziś.

Jesteś absolwentem spalskiego SMS-u, jak wspominasz ten okres w swoim życiu?– Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi mi do głowy na myśl o Spale to ciężka praca i mnóstwo wylanego potu. Naukę w spalskiej szkole rozpocząłem jako środkowy bloku, zakończyłem jako rozgrywający. Zmiana pozycji była kluczową decyzją dla mojej kariery, pomógł mi Marek Hertel – trener, który nauczył mnie gry jako rozgrywający od podstaw, któremu dużo zawdzięczam. Były to długie i ciężkie cztery lata, ale nauka w SMS-ie była najlepszą decyzją, jaką mogłem podjąć.

Twoje występy oglądać mogliśmy m.in. w AZSie Nysa, Delekcie Chemiku Bydgoszcz. Broniłeś również barw gdańskiego Trefla i AZS-u UAM Poznań. Który ze swoich poprzednich klubów wspominasz najmilej?

– Z każdego z klubów wyniosłem jakieś miłe wspomnienia. W każdym z nich czegoś się nauczyłem, w jednych była to wiedza czysto sportowa, w innych ciężki trening psychiczny i mentalny. Najmilej jednak wspominam pobyt w Bydgoszczy. Występowaliśmy w PlusLidze, wiąże się to z bardzo dobrze zorganizowaną pracą i profesjonalizmem, nie tylko w sprawach sportowych, krótko mówiąc idealnymi warunkami do rozwoju. Chciałbym jeszcze zagrać w barwach Delecty.

Jakie jest Twoje największe marzenie związane z siatkówką?

– Marzenia zostawię dla siebie, mogę zdradzić cel jaki wyznaczyłem sobie na najbliższe sezony. Jest nim powrót do gry w PlusLidze.

* Jutro druga część wywiadu z Waldemarem Kaczmarkiem

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved