Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tylko trzech resoviaków będzie na czwartkowym treningu

Tylko trzech resoviaków będzie na czwartkowym treningu

fot. archiwum

W czwartek wznowią treningi siatkarze Asseco Resovii, którzy po piątkowym meczu w Warszawie dostali kilka dni wolnego. Na pierwszych zajęciach może się jednak pojawić tylko trzech zawodników. Kolejnych dwóch dołączy w poniedziałek.

W rozgrywkach PlusLigi mamy przerwę. Po 7. kolejkach drużynowych zmagań przyszedł czas dla reprezentacji. Do ligowej rzeczywistości zespoły wrócą 10 grudnia, a przez najbliższy miesiąc skupią się na przygotowaniach do decydującej części sezonu. W wielu klubach będzie to jednak trudne, bowiem sporo zawodników grać będzie teraz dla swoich narodowych drużyn.

Podobnie jest w Asseco Resovii, gdzie obowiązki reprezentacyjne wezwały pokaźną grupę siatkarzy. W turniejach preeliminacyjnych pod koniec listopada grać będą Czech Lukas Tichacek, Niemiec Gyorgy Grozer i Czarnogórzec Marko Bojić. W Pucharze Świata w Japonii natomiast rywalizować będą Amerykanin Paul Lotman oraz nasi kadrowicze Krzysztof Ignaczak i Piotr Nowakowski. W ostatnich dniach awaryjnie na zgrupowanie do Spały wezwany został też Mateusz Mika, który ma zastąpić Bartosza Kurka, który ma problemy z plecami. O tym jednak, czy Mika poleci do Japonii, zadecydują najbliższe dni, a konkretniej stan zdrowia przyjmującego Skry Bełchatów. – Wiedzieliśmy przed sezonem o tym, że taka będzie sytuacja. Że Amerykanie i Polacy zagrają pewnie w Pucharze Świata, a reszta graczy w turniejach kwalifikacyjnych. To zresztą nie tylko dotyczy nas – nie załamuje rąk trener Asseco Resovii Andrzej Kowal, który na czwartkowym, pierwszym po przerwie treningu będzie miał do dyspozycji tylko trzech siatkarzy – Oliega Achrema i środkowych: Łukasza Perłowskiego i Wojciecha Grzyba. Od poniedziałku natomiast w treningach będą też uczestniczyć Maciej Dobrowolski i Rumun Adrian Gontariu, którzy z powodów zdrowotnych muszą odpocząć kilka dni. – Ciężko będzie pracować w pięciu, dlatego będziemy chcieli, by w zajęciach uczestniczyli też zawodnicy z Młodej Ligi, tak samo jak przed sezonem. Tak żebym miał do dyspozycji co najmniej dziesięciu siatkarzy – tłumaczy trener Kowal.

Podstawowi gracze Asseco Resovii do zespołu dołączać będą po turniejach prekwalifikacyjnych pod koniec listopada. Siatkarze grający w Pucharze Świata pojawią się dopiero na kilka dni przed ponownym startem rozgrywek. Końcem listopada do treningów może też wróci Grzegorz Kosok, który zmaga się z urazem ręki. – Pojedzie jeszcze na konsultacje i wtedy się okaże, kiedy do nas dołączy – informuje szkoleniowiec.W tak okrojonym składzie resoviacy nie tylko jednak będą trenować, ale także zaplanowane mają gry kontrolne. Dwukrotnie zmierzą się z zespołem z rosyjskiej Superligi, Jarosławiczem Jarosław, który będzie przebywał w Kielnarowej w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ na zgrupowaniu. Jeden mecz zaplanowano na 18 listopada w Rzeszowie, a drugi na 27 listopada w Łańcucie. – Być może odbędzie się jeszcze trening punktowany, ale zobaczymy, kim będziemy dysponować, czy będzie kim grać – wyjaśnia trener Kowal. Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek w PlusLidze rzeszowskich siatkarzy czeka jeszcze turniej w Krośnie, w którym zmierzą się z Fartem Kielce i warszawską Politechniką.

Autor: Marcin Lew
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved