Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pracowita przerwa w rozgrywkach dla kieleckiego Farta

Pracowita przerwa w rozgrywkach dla kieleckiego Farta

fot. archiwum

Po trzydniowym wolnym po wiktorii w Olsztynie Fart Kielce wrócił do zajęć. Pięciotygodniową przerwę ligową na Puchar Świata w Japonii spędzi bardzo pracowicie. - Chcemy - jak jest okazja - podładować akumulatory - mówi trener Grzegorz Wagner.

Na początek, w poniedziałek przed południem, tak jak przed sezonem – kielczanie przeszli testy. – Mocy. I wszystko jest OK. Zamierzamy w przerwie przede wszystkim ciężko trenować – dwa, a nawet trzy razy dziennie. Chcemy – jak jest okazja – podładować akumulatory, chociaż akurat nasze nie są do końca rozładowane. Materiał do analizy po siedmiu kolejkach PlusLigi już jednak jest, więc będzie nad czym pracować. Szkoda tylko, że nie ma z nami Pierra [Pujola], ale z tym się liczyliśmy – mówi Grzegorz Wagner, trener szóstej ekipy ligi.

Choć Francuzi nie uczestniczą w rozgrywanym od 20 listopada do 3 grudnia Pucharze Świata w Japonii, mają zaplanowane zgrupowanie kadry. Pujol ma z niego wrócić na koniec miesiąca.

W tym czasie Fart zaliczy miniobóz, a być może także pierwsze mecze kontrolne. Zgrupowanie po kolejnym wolnym weekendzie od przyszłego wtorku do piątku tak jak przed sezonem w Sędziszowie (to tu będą te trzy zajęcia dziennie). Tak jak poprzednio spowodowane jest tym, że Hala Legionów będzie zajęta ze względu na Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych i wizytę Atletico Madryt. Być może już tam kielczanie zagrają z Rosjanami z Jarosławicza Jarosław, którzy przyjeżdżają na obóz do podrzeszowskiej Kielnarowej i grać będzie m.in. dwukrotnie z Asseco Resovią. W planach Farta także 23 i 25 listopada dwumecz z mistrzami Polski PGE Skrą Bełchatów, ale te pojedynki (jeden w Kielcach, jeden na wyjeździe) mają być zamknięte dla kibiców.Kolejne gry na turnieju towarzyskim w Krośnie. Tam kielczanie będą mieli okazję zrewanżować się za porażki w PlusLidze Asseco Resovii (1 grudnia) i dzień później Politechnice Warszawskiej. – A może jeszcze, korzystając z obecności Pierra, zagramy w tygodniu przed Treflem. Ale to jeszcze nie jest ustalone – dodaje Wagner. Mecz ósmej kolejki w Gdańsku w niedzielę 11 grudnia o 18.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved