Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztynianie wystapią na turnieju w Luboniu

Olsztynianie wystapią na turnieju w Luboniu

fot. archiwum

Po ostatnim ligowym meczu AZS Olsztyn z Fartem Kielce, trener Tomaso Totolo dał swoim podopiecznym kilkudniowy urlop. Siatkarze rozjechali się do swoich domów, aby w pełni zebrać siły do dalszej i wytężonej pracy. W dniach 23-25 listopada zagrają w Luboniu.

14 listopada wszyscy wrócą do ciężkiej pracy w klubie. Przez pierwsze dwa tygodnie drużyna Indykpolu AZS Olsztyn będzie musiała poradzić sobie bez podstawowego rozgrywającego.

Guillermo Hernán zaraz po zakończonym spotkaniu z Fartem Kielce wyjechał do Hiszpanii, gdzie czekają go obowiązki reprezentacyjne. Z reprezentacją Hiszpanii rozegra turniej eliminacyjny do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012. Hiszpanie w grupie A zmierzą się z Austrią i Słowacją. Mecz ze Słowacją zostanie rozegrany 23 listopada, natomiast z Austrią dzień później. Półfinały zaplanowano na 25, a finał na 26 listopada.

Przerwa w rozgrywkach nie oznacza jednak, że drużyna Indykpolu AZS Olsztyn będzie się nudziła. Dla olsztyńskich siatkarzy zaplanowano szereg turniejów. Pierwszy sparing najprawdopodobniej zostanie rozegrany już 19 listopada w Cetniewie.Natomiast w dniach 24-25 listopad Indykpol AZS Olsztyn weźmie udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Luboń. Do Lubonia przyjadą cztery drużyny PlusLigi: Delecta Bydgoszcz, Tytan AZS Częstochowa, AZS Politechnika Warszawska i oczywiście Indykpol AZS Olsztyn. Ponadto, w turnieju weźmie udział drużyna gospodarzy – AZS UAM Poznań.

Podczas turnieju odbędzie się zbiórka pieniędzy na Hospicjum Palium w Poznaniu. Organizatorzy przekażą również część wpływów z biletów na cel charytatywny – zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańca Lubonia. Gościem specjalnym będzie Zygmunt Chajzer, który poprowadzi licytację atrakcyjnych przedmiotów związanych z siatkówką i nie tylko.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:
23.11.2011 ŚRODA (dzień spotkań towarzyskich)
17.00 Tytan AZS Częstochowa – AZS Politechnika Warszawska
19.00 Delecta Bydgoszcz – AZS UAM Poznań

24.11.2011 CZWARTEK (półfinały)
16.30 Delecta Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska
18.30 Tytan AZS Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn

25.11.2011 PIĄTEK (finały)
16.30 III miejsce
18.30 Finał

Rozgrywki PlusLigi powrócą 10 grudnia. Wtedy też Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Skrą Bełchatów.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved