Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mika powołany awaryjnie, Anastasi liczy na wyjazd Kurka

Mika powołany awaryjnie, Anastasi liczy na wyjazd Kurka

fot. archiwum

Powołany w trybie awaryjnym przyjmujący Asseco Resovii Mateusz Mika dotarł już na zgrupowanie kadry w Spale. Mika zastąpił kontuzjowanego Bartosza Kurka, chociaż nie można jeszcze wykluczyć, że to ten drugi wyleci z kadrą do Japonii na Puchar Świata.

Martwią mnie problemy ze zdrowiem Bartka Kurka, ale widzę w naszej grupie ogromną chęć do pracy i walki. To jest najważniejsze – przekonuje selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Anastasi, który od poniedziałku trenuje w Spale z piętnastką zawodników. – Poprosiłem o szybki przyjazd Mateusza Mikę, bo Bartek na razie nie nadaje się nawet do treningów. A ja nie mam chwili do stracenia – podkreślił Włoch, który rozpatruje kilka wariantów.

Nie da się w tej chwili dokładnie przewidzieć, czy Bartek Kurek wyzdrowieje za kilka dni, czy uraz wykluczy go z udziału w Pucharze Świata w Japonii. Musimy poczekać. Rozmawiałem z nim i wiem, że zrobi wszystko, by był gotowy. Wczoraj pracował najwięcej, bo cały czas znajduje się pod opieką naszego sztabu medycznego. Znam Bartka i mam przeczucie, że wszystko będzie w porządku – uważa Anastasi.

Nadal nie można wykluczyć, że Kurek nie zdąży dojść do siebie na start Pucharu Świata (Polacy zaczynają 20 listopada meczem z Kubą). – Wariantów widzę kilka, lecz moim zdaniem na razie nie ma sensu ich rozpatrywać, bo za dwa, trzy dni powinniśmy uzyskać pewność, czy Bartek zdąży się wyleczyć – mówi włoski trener, który wciąż wierzy w wyjazd Kurka do Japonii.Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved