Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Łodzianki trenują bez Rousseaux

Łodzianki trenują bez Rousseaux

fot. archiwum

Łódzka drużyna trenuje tylko bez Belgijki Helene Rousseaux, która w czwartek zaczyna walkę o kwalifikację do igrzysk olimpijskich. Zanim łodzianki wznowią rozgrywki, rozegrają sparing z AZS Białystok. Mecz zostanie rozegrany w czwartek w Legionowie.

Przed prawie miesięczną przerwą w rozgrywkach łódzkie siatkarki zdecydowanie polepszyły swoją sytuację w tabeli. Po zwariowanym początku sezonu w ich wykonaniu, czyli trzech meczach zakończonych w tie-brakach, w końcu udało im się odnieść dwa zwycięstwa z rzędu i awansować na czwarte miejsce w tabeli.

Obrona tej pozycji w najbliższych dwóch kolejkach będzie jednak niezwykle trudna. Siatkarki prowadzone przez Mauro Masacciego najpierw – 19 listopada – zmierzą się z mistrzem Polski Muszynianką (godz. 14.30, transmisja w Polsacie Sport), a 23 listopada u siebie z wicemistrzem Atomem Treflem Sopot. – Pamiętamy, że poprzedni mecz z sopociankami w naszej hali cieszył się dużym zainteresowaniem [przyszło ponad 3 tys. fanów – przyp. red.]. Postaramy się, żeby tym razem frekwencja była równie wysoka – mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

Zanim jednak łodzianki wznowią rozgrywki, rozegrają sparing z AZS Białystok. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Legionowie.W drużynie kierowanej przez Masacciego żadna z zawodniczek nie narzeka na urazy. Brakuje tylko Helene Rousseaux, która z reprezentacją Belgii przebywa w Kaliningradzie na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Pierwszy mecz Belgijka rozegra jutro z Rosją, a dzień później wystąpi ze Słowacją. Z trzyzespołowej grupy awans do następnej rundy zapewni sobie tylko jedna drużyna. Rousseaux dołączy do Budowlanych dopiero dwa dni przed meczem z Muszynianką.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved