Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwalifikacje do IO: Wygrane Bułgarii i Ukrainy

Kwalifikacje do IO: Wygrane Bułgarii i Ukrainy

W Azerbejdżanie rozpoczął się turniej prekwalifikacyjny grupy C siatkarek do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. W pierwszych meczach Ukraina pokonała 3:1 reprezentację Węgier, a Bułgaria dość łatwo, bez straty seta, rozprawiła się z Danią.

W grupie A rozpoczętego wczoraj turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich siatkarki Ukrainy pokonały 3:1 reprezentację Węgier. Węgierki nie przestraszyły się uczestnika niedawnych mistrzostw Europy i w pierwszym secie wygrały do 23. Ukrainki w drugim secie zdecydowanie zdominowały grę, prowadząc w pewnym momencie 15:9 i wygrywając ostatecznie do 15. Również w trzecim secie dominowały, jednak w czwartej partii to Węgierki były bliskie doprowadzenia do tie-breaka. Uległy ostatecznie 23:25 i w całym spotkaniu 1:3. W tej grupie gra jeszcze reprezentacja Czech, która w środę zagra z Węgrami.

Węgry – Ukraina 1:3
(25:23, 15:25, 19:25, 23:25)

W grupie B siatkarki Bułgarii w trzech szybkich setach rozprawiły się z reprezentacją Danii. Po pierwszym secie przegranym do 12, wydawało się, że Dunki nawiążą wyrównaną grę z rywalkami w kolejnej partii. Podopieczne trenera Marcello Abbondanzy, debiutującego w roli szkoleniowca reprezentacji Bułgarii, szybko odzyskały jednak kontrolę nad wynikiem i znów wygrały do 12. W trzecim secie siatkarki z Danii prowadziły nawet dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej, zeszły jednak z parkietu pokonane do 16. W środę mecz Bułgarii z Azerbejdżanem.

Bułgaria – Dania 3:0
(25:12, 25:12, 25:16)