Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kubanka nie sprawdziła się w Chemiku Police

Kubanka nie sprawdziła się w Chemiku Police

fot. archiwum

Siatkarki Chemika po sześciu kolejkach są wiceliderkami I ligi i choć przegrały dotychczas tylko jedno spotkanie, klub rozgląda się za wzmocnieniami. W ubiegłym tygodniu na testach w Policach przebywała Kubanka Acea Cabrera.

Zawodniczka przybyła do Polski przed kilkoma miesiącami i podpisała kontrakt z beniaminkiem ekstraklasy PTPS Piła. Nie spełniła jednak oczekiwań i rozwiązano z nią kontrakt. Przejechała zatem szukać swojej szansy w Policach, trenowała z zespołem i zagrała w sparringu z Piastem Netto. Nie zrobiła wielkiego wrażenia i nie zagra w Chemiku. – Nie potrafiła przyjmować zagrywki, a właśnie na tej pozycji szukamy zawodniczki – tłumaczy trener Chemika Mariusz Bujek.

Chemik przed sezonem dokonał kilku transferów. Do klubu trafiła Tamara Kaliszuk, Joanna Nickowska, Agnieszka Seta i Aneta Duda. Tylko dwie pierwsze przebiły się do podstawowego składu. Seta i Duda sporadycznie występują na parkiecie. W trakcie sezonu Chemik załatał jeszcze lukę na pozycji rozgrywającej ściągając do Polic Małgorzatę Sobolewską. Nie udało się natomiast uzgodnić warunków dalszej gry w drużynie Katarzyny Graczyk i pozyskania Aleksandry Pasznik.

– Mamy obecnie w kadrze 10 zawodniczek i choćby do treningów potrzebujemy jeszcze dwóch. Zakłady Chemiczne Police zapewniły środki na transfer, ale nie chcemy ściągać siatkarek, które będą siedzieć na ławce rezerwowych – deklaruje Mariusz Bujek. Na rynku krajowym nie ma już odpowiednich kandydatek, gdyż czołowe siatkarki mają podpisane kontrakty. Poszukiwania trwają za granicą i w najbliższych dniach na testy do Polic przyjadą siatkarki z Rumunii i Ukrainy.źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved