Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Plany sparingowe zespołów PlusLigi Kobiet

Plany sparingowe zespołów PlusLigi Kobiet

fot. archiwum

Jeszcze kilkanaście dni potrwa przerwa w rozgrywkach PlusLigi Kobiet związana z walką najlepszych siatkarek o Puchar Świata. Polskie zawodniczki jednak nie próżnują. Czołowe zespoły PlusLigi szlifują formę podczas licznych sparingów.

Już w środę 9 listopada, Bank BPS Muszynianka Fakro zagra w Oświęcimiu z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. Jak podaje oficjalna strona muszynianek, nie będzie to jedynie mecz towarzyski. Oba zespoły zagrają charytatywnie na rzecz Pauliny Wojtas, uczennicy miejscowego gimnazjum i zawodniczki UKS-u Setbol Oświęcim, która zmaga się z chorobą nowotworową. W trakcie meczu przeprowadzona będzie licytacja klubowych pamiątek obu zespołów.

W kolejnym spotkaniu podopieczne Bogdana Serwińskiego zmierzą się w Dąbrowie Górniczej z Tauronem. Mecz zaplanowano na czwartek 10 listopada. Ostatni sprawdzian muszynianki rozegrają już w kolejnym tygodniu – 15 listopada w Mielcu zmierzą się z KPSK Stalą.

Od 10 listopada w Pile odbędzie się turniej z udziałem zespołów z Sopotu, Bydgoszczy oraz gospodyń. Na prośbę trenera drużyny Atom Trefl Sopot, Alessandro Chiappiniego, zmienione zostały godziny zaplanowanego na najbliższy czwartek turnieju. I tak, 10 listopada zostaną rozegrane dwa spotkania, pierwsze o godz. 12.00 pomiędzy Atom Trefl Sopot i KS Pałac Bydgoszcz oraz drugie o godz. 17.00 pomiędzy PTPS Piła i KS Pałac Bydgoszcz.Również w czwartek mecz kontrolny zagrają siatkarki Budowlanych Łódź, które w Legionowie spotkają się z AZS-em Białystok.

Natomiast w piątek w Węgierskiej Górce zawodniczki BKS Aluprof Bielsko-Biała zmierzą się z siatkarkami czeskiego zespołu Kralovo Pole Brno.

Czeszki w poprzednim sezonie zajęły 3. miejsce w czeskiej Extralidze, dzięki czemu uzyskały awans do Pucharu CEV. W tym sezonie Kralovo Pole Brno w czeskiej elicie po 7 rozegranych spotkaniach zajmuje 4. miejsce z 5 wygranymi i 2 przegranymi na koncie.

Początek spotkania w piątek, 11 listopada, o godzinie 18:00. Bilety w cenie 5 złotych można nabyć przed meczem w hali w Węgierskiej Górce.

źródło: bksbielsko.pl, mksmuszynianka.com, ptps.pila.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved