Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Paweł Zatorski: Trudno będzie wygrać każdy mecz

Paweł Zatorski: Trudno będzie wygrać każdy mecz

fot. archiwum

Rywalizacja o Puchar Świata rozpocznie się 20 listopada. Awans olimpijski uzyskają trzy najlepsze drużyny. Pierwszy mecz Polska zagra z Kubą. Według Pawła Zatorskiego wszystkie zespoły będą prezentowały  bardzo wysoki poziom.

Jak pan ocenia szanse reprezentacji Polski w Pucharze Świata?

Paweł Zatorski: Szczerze to wolałbym się nie wypowiadać na ten temat, bo wiemy, jaka jest moja rola w reprezentacji. Pięć miesięcy nie zagrałem żadnego meczu. Oczywiście nie stawiam się od razu na straconej pozycji, ale po prostu nie miałem styczności w tym roku z grą reprezentacyjną. Na pewno będziemy tam jechali z nadzieją awansu na olimpiadę, ale wiemy, jakie to będzie ciężkie.

– Jakie są według pana atuty polskiej reprezentacji?– W tej chwili będzie to na pewno mocna grupa, to już była bardzo mocna grupa. Osiągnęliśmy w tym roku dwa bardzo duże sukcesy, a teraz do zespołu dołączyli Michał Winiarski oraz Paweł Zagumny i będzie to z pewnością ogromne wzmocnienie dla reprezentacji. Na każdej pozycji jest bardzo wartościowy zawodnik.

– Kto będzie według pana najtrudniejszym rywalem w Pucharze Świata?

– Myślę, że jak zwykle Brazylia, Rosja, pewnie Kubańczycy będą bardzo mocni. Oczywiście Amerykanie – mistrzowie olimpijscy. Według mnie wszystkie zespoły, które przyjadą na turniej, będą prezentowały bardzo, bardzo wysoki poziom i niezwykle trudno będzie wygrać każdy mecz.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved