Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Niemcy z Grozerem i Steuerwaldem trenują w Kienbaum

Niemcy z Grozerem i Steuerwaldem trenują w Kienbaum

fot. archiwum

Reprezentacja Niemiec rozpoczęła przygotowania do turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 roku. Na zgrupowaniu w Kienbaum stawiło się szesnastu siatkarzy, w tym gracze PlusLigi Gyorgy Grozer i Patrick Steuerwald.

Świeżo upieczony trener niemieckich siatkarzy, Stewart Bernard dokonał paru zmian w składzie reprezentacji. Przede wszystkim w szeregi reprezentantów powrócił zawodnik rosyjskiego Dynamo Krasnodar Simon Tischer, pomijany zazwyczaj przez Raula Lozano przy ustalaniu pierwszego składu na międzynarodowe turnieje.

W porównaniu z ekipą, która zaliczyła nieudany występ na ostatnich ME, w kadrze zabrakło środkowego Evivo Düren, Stefana Hübnera oraz libero Marcusa Steuerwalda. W kadrze debiutuje 22-letni libero Düren, Fabian Kohl.

Turniej prekwalifikacyjny w Tourcoing odbędzie się w dniach 23-27 listopada. Rywalami Niemców będą gospodarze oraz reprezentacja Grecji. Na turniej może pojechać dwunastu zawodników. – Przede wszystkim sprawdzimy formę zawodników oraz współpracę i zgranie zespołu – wyjaśnia niemiecki szkoleniowiec. – Te elementy zadecydują o wyborze dwunastki, która będzie walczyć w Tourcoing. Przed zawodnikami jeszcze długi sezon, toteż dużo czasu spędzimy, pracując nad kondycją fizyczną.Kadra Niemiec w Kienbaum
Rozgrywający
Patrick Steuerwald, Lukas Kampa, Simon Tischer

Środkowi
Marcus Böhme, Max Günthör, Lukas Bauer, Ricardo Galandi

Libero
Ferdinand Tille, Fabian Kohl

Przyjmujący
Björn Andrae, Robert Kromm, Sebastian Schwarz, Denis Kaliberda, Christian Dünnes

Atakujący
Gyorgy Grozer, Jochen Schöps

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved