Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Kociołek: Jestem bardzo zadowolona z tego sezonu

Katarzyna Kociołek: Jestem bardzo zadowolona z tego sezonu

fot. archiwum

Katarzyna Kociołek w parze z Karoliną Baran w tym sezonie wywalczyła złoto mistrzostw świata do lat 19 oraz brąz mistrzostw Europy do lat 18 i do lat 20. - Bardzo kocham siatkówkę - przyznaje młoda polska plażowiczka.

Jak zaczęła się twoja przygoda z siatkówką?
Katarzyna Kociołek: – Moja siostra trenowała siatkówkę i namówiła mnie żebym spróbowała. Oczywiście zaczęłam od gry na hali. Później zauważyła mnie trenerka Magdalena Michoń-Szczytowicz i zaproponowała mi udział w treningach siatkówki plażowej. Uznałam, że warto zaryzykować, a może się uda, no i udało się. W siatkówkę plażową gram już od 3 lat, a w SMS-ie jestem od roku.

Pamiętasz, którego elementu siatkarskiego rzemiosła najtrudniej było ci się nauczyć?
– Wydaje mi się, że wszystkich elementów po kolei było trudno się nauczyć. Ciężkie było przejście z hali na plażę, ale z czasem przyzwyczaiłam się i widać efekty.

Co w siatkówce sprawia ci największą satysfakcję?
– Najbardziej to, kiedy wychodzę na boisko, wszyscy patrzą na mnie i czuję, że muszę się pokazać z jak najlepszej strony. To daje mi największą motywację. Bardzo kocham siatkówkę i zawsze chcę zagrać jak najlepiej.Największy sukces?
– Na pewno mistrzostwa świata do lat 19 gdzie wygrałyśmy złoto. Jednak bardzo ważne są dla mnie też medale mistrzostw Europy do lat 18 i do lat 20. Jestem bardzo zadowolona z tego sezonu.

Mecz, który zapadł ci głęboko w pamięć?
– Myślę, że są to dwa mecze z parą z Chin Zhang CH. N./ LIN Lingling. To nie były spotkania finałowe. Grałyśmy z nimi na początku w grupie, a później w półfinale. To były dla nas najcięższe i bardzo ważne mecze, które również zaważyły o naszym zwycięstwie w turnieju. Bardzo się bałyśmy tego meczu, ale dałyśmy z siebie wszystko i właśnie z nimi zagrałyśmy swój najlepszy mecz.

Jesteś dopiero na początku swojej kariery, a już masz na koncie ogromne sukcesy. Co jeszcze chcesz osiągnąć w siatkówce?
– Oczywiście chciałabym zdobyć jak najwięcej medali o jak najwyższej randze. Bardzo kocham siatkówkę i chce cały czas w nią grać i cały czas rozwijać swoje umiejętności.

Jak ci się podoba w Szkole Mistrzostwa Sportowego?
– W szkole mamy połączone treningi z nauką. Zajęcia są od rano do wieczora. Mamy sporo nauki i ciężkie treningi, ale cieszę się, że jestem w tej szkole. Poznałam tu wiele wspaniałych osób. Na pewno żałowałabym gdybym nie poszła. Zupełnie inni ludzie, zupełnie inne środowisko. To była dla mnie wielka zamiana, ale bardzo się z niej cieszę.

Co robisz w wolnym czasie?
– Bardzo ciężko u mnie z wolnym czasem. Ale gdy mam tylko wolną chwilkę to odpoczywam. Teraz gdy jesteśmy po sezonie mam troszkę czasu żeby spotkać się ze znajomymi i z rodziną, bo wiadomo , że w czasie sezonu nie mam na to czasu. Więc teraz to nadrabiam. Poza tym czytam, oglądam filmy, no i uczę się.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved