Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: We wszystkich grupach ciekawie

II liga M: We wszystkich grupach ciekawie

W drugoligowych rozgrywkach wciąż jedynie siatkarze Avii Świdnik są bez straty punktu. W innych grupach na czele znajdują się zespoły z Wrześni oraz Wyszkowa. Do zmiany lidera doszło w grupie drugiej, gdzie na prowadzenie wysunął się SMS PZPS I Spała.

W grupie pierwszej doszło do starcia na szczycie, w którym szczeciński wicelider podejmował na własnym parkiecie lidera z Wrześni. Mimo, że mecz był dość wyrównany, to większe doświadczenie zawodników Krispolu wzięło górę. Podopieczni Krzysztofa Wójcika zwyciężyli bez straty seta. – Rywale zrobili nam nieco krzywdy serwisem w trzecim secie, ale my też nie byliśmy im dłużni. Ogólnie o wygranej zdecydowała nasza dobra postawa w bloku oraz w obronie – komentował szkoleniowiec wielkopolskiego zespołu. Dzięki wygranej w Szczecinie wrześnianie umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Obecnie mają aż pięć oczek przewagi nad kolejnymi zespołami.

O wiele więcej emocji było w Zielonej Górze, gdzie podopieczni Tomasza Palucha przegrali, ale dopiero po tie-breaku z wyżej notowanym zespołem MKS Kalisz. – Jest to szósta porażka, ale ja nie widzę dramatu, jest postęp. Wydaje mi się, że w końcu przyjdzie zwycięstwo – mówił po meczu kapitan lubuskiego zespołu, Mikołaj Mariaskin.

Pierwszego seta w drugoligowych rozgrywkach wygrali siatkarze MS LO Świnoujście, jednak ostatecznie Sobieski Żagań wygrał 3:1. Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Adriana Milczarka przerwać serię porażek i awansować w górę ligowej tabeli. Coraz lepiej radzą sobie również ozorkowianie, którzy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem Bzura ograła na swoim parkiecie międzyrzeckiego Orła. Ciekawie zapowiadało się również spotkanie Olimpii Sulęcin z AZS UAM Poznań, jednak konfrontacja ta została przełożona na środę.

Nowym liderem grupy drugiej zostali siatkarze SMS PZPS I Spała, którzy odnieśli cenne, wyjazdowe zwycięstwo nad Volley Rybnik. – Bardzo dobrze zagraliśmy zagrywką, co chyba najbardziej zaskoczyło zespół z Rybnika. To jednak jest ich hala, a to my przeważaliśmy w tym elemencie. Bardzo dobrze zagraliśmy też blokiem i to był drugi czynnik, który dał nam zwycięstwo – mówił po meczu przyjmujący spalskiego zespołu, Łukasz Łapszyński.

W innym pojedynku zespołów znajdujących się w czołówce tabeli Rafako Racibórz po pięciosetowej batalii wykazało wyższość nad Gwardią Wrocław. Jednak z pewnością każda następna ligowa kolejka będzie wprowadzała kolejne zmiany w czołówce, bowiem pierwszą i czwartą ekipę dzielą zaledwie trzy oczka.

Sporo emocji było również w Kętach, gdzie miejscowy Kęczanin uległ w pięciu setach drugiej drużynie SMS PZPS Spała. Również pięciosetowe widowisko oglądali kibice w Katowicach. Tam miejscowy Spodek przegrał z Juvenią Głuchołazy. Tie-break padł łupem gości 20:18, a to świadczy o tym, że losy wygranej wahały się do ostatniej chwili. W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek, bowiem ostatnia w tabeli Victoria Wałbrzych nie ugrała nawet seta w pojedynku z Czarnymi Rząśnia, a zespół Delic Pol Norwid Częstochowa podniósł trzy punkty z parkietu w Opolu, gdzie okazał wyższość nad tamtejszą Politechniką.

W grupie trzeciej o krok od sprawienia niespodzianki byli zawodnicy UKS Centrum Augustów, którzy prowadzili już z wyszkowskim liderem 2:1 w setach, ale ostatecznie doświadczenie Campera wzięło górę. – Z jednej strony możemy cieszyć się z punktu, ale była też szansa na to, żeby zdobyć nawet trzy "oczka" – twierdzi grający trener Centrum Wojciech Iwanowicz. – W drugim secie mieliśmy w górze piłkę setową, ale niestety nie potrafiliśmy skutecznie skończyć akcji – dodaje na łamach Gazety Wyborczej szkoleniowiec ekipy z Augustowa.

Drobne potknięcie lidera wykorzystali Czarni Radom, którzy w wyjazdowym pojedynku pewnie pokonali Zawksze Mława. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty radomianie mają już zaledwie jedno oczko straty do Campera.

W siódmej kolejce doszło do rywalizacji o trzecie miejsce w tabeli. Żyrardowianka Żyrardów podejmowała Pronar Hajnówka. Jednak tym razem własna hala nie okazała się szczęśliwa dla żyrardowian, bowiem polegli oni 1:3 z podopiecznymi Pawła Blomberga. – Musieliśmy się mocno postarać, aby wygrać. Rywale zaprezentowali się naprawdę dobrze i to nie przypadek, że przed meczem z nami wygrali pięć razy z rzędu – uważa opiekun hajnowskiego zespołu. Dzięki wygranej Pronar umocnił się na trzecim miejscu w tabeli.

Od siatkarskiego dna odbiła się MOS Wola Warszawa, która wygrała 3:0 w Olsztynie z AZS II UWM. Trzy punkty przywiezione z Warmii pozwoliły stołecznej drużynie awansować na ósme miejsce w tabeli. Natomiast Uniwersytet Warszawski okazał się lepszy od Wilgi Garwolin.

W grupie czwartej nie do pokonania są siatkarze Avii Świdnik. W miniony weekend podopieczni Mariusza Kowalskiego odprawili z kwitkiem w Krakowie tamtejszy Wawel. Świdniczanie ciągle pozostają jedyną drużyną w drugiej lidze, która nie straciła jeszcze punktu.

Dobrą passę podtrzymuje również AKS Rzeszów, który na własnym parkiecie bez większego kłopotu okazał wyższość nad ostatnią w tabeli AZS Politechniką Lubelską. Jedynie w trzecim secie goście nawiązali walkę z gospodarzami. – Można było wygrać tę partię i wówczas pokusić się o urwanie punktów AKS – twierdzi szkoleniowiec lubelskiego zespołu, Norbert Kołodziejczyk. Dzięki zwycięstwu nad akademikami rzeszowianie mają ciągle tylko dwa oczka straty do świdnickiego lidera. Może się to zmienić już w najbliższy weekend, kiedy dojdzie do pojedynku na szczycie.

Swojej sytuacji w tabeli nie poprawili również zawodnicy AZS Politechniki Świętokrzyskiej, którzy przegrali w Skarżysku Kamiennej 1:3 z tamtejszym STS-em. MOSiR Bochnia nie sprostał Karpatom Krosno, natomiast Wisłok Strzyżów nie oddał nawet seta w pojedynku z Błękitnymi Ropczyce.