Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Nike wraca do Węgrowa

II liga K: Nike wraca do Węgrowa

fot. archiwum

To będzie powrót do źródeł. W najbliższą sobotę Eko-Energia Nike Ostrołęka w ramach ósmej kolejki II ligi piłki siatkowej kobiet podejmować będzie ŁMLKS Łask. Mecz rozegrany zostanie w Węgrowie, w sali Szkoły Podstawowej o godz. 17.00.

Po pięciu latach węgrowscy kibice będą mogli obejrzeć mecz piłki siatkowej kobiet w wykonaniu seniorek. Przeniesienie klubu do Ostrołęki zakończyło chlubną historię Nike Węgrów – multimedalistki mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, jedynej w historii reprezentantki węgrowskiego sportu w najwyższej klasie rozgrywkowej. W stolicy Kurpi jak dotąd nie udało się nawiązać do tych sukcesów, Eko Energia Nike to obecnie solidny drugoligowiec. Dzięki wsparciu samorządu dobrze natomiast rozwija się szkolenie młodzieży.

Od dwóch lat w Ostrołęce pracuje współautor największych sukcesów Nike Węgrów – Robert Kupisz. To właśnie do niego zwróciła się grupa węgrowskich działaczy, którzy zainteresowani byli rozegraniem meczu drugiej ligi w ich mieście. Pomysł się przyjął i w sobotę zostanie zrealizowany.

Przeciwnikiem ostrołęczanek będzie ŁMLKS Łask. Łaskowianki rozpoczęły sezon bardzo udanie, po siedmiu seriach zajmują czwarte miejsce w tabeli. W ostatnich dwóch meczach nie zdobyły jednak punktu i w meczu przeciwko Nike będą szukać potwierdzenia swojej wysokiej formy.Występujące w roli gospodyń zawodniczki z Ostrołęki są z kolei „na fali". Wygranie trzech spotkań z rzędu pozwoliło na zatarcie nie najlepszego wrażenia z początku drugoligowej batalii. Wyniosło tez Nike na piąte miejsce w stawce, z jednopunktową stratą do zespołu z Łasku. Zapowiada się więc ciekawy mecz dwóch równorzędnych przeciwników.

Eko-Energia Nike Ostrołęka – ŁMLKS Łask
12. listopada 2011 godz. 17.00
Sala sportowa Szkoły Podstawowej w Węgrowie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved