Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksander Klimczyk: Sądziłem, że zdobędziemy mniej punktów

Aleksander Klimczyk: Sądziłem, że zdobędziemy mniej punktów

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki w ostatniej ligowej kolejce w trzech setach uległy w Policach miejscowemu Chemikowi. Trener Aleksander Klimczyk po meczu stwierdził, że jego podopieczne walczyły i wyraził zadowolenie z dotychczasowych wyników.

Spotkanie z Chemikiem Police trwało trzy sety, ale nie oznacza to, że było to jednostronne widowisko. – Wynik jest 3:0, ale uważam, że stawialiśmy opór w pierwszym secie, trzecim i do połowy drugiego. Mam w zespole trzy kontuzjowane zawodniczki, które do tej pory nie mogą grać. Gramy na razie to, co możemy i czekamy, aż wszystkie będą zdrowe – mówi trener Jedynki, Aleksander Klimczyk. Nie da się ukryć, że po polickiej stronie siatki bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, która sprawiała ekipie z Aleksandrowa Łódzkiego wiele kłopotów. Ustawiała się ona wielokrotnie do przyjęcia w czwórkę, kiedy to gotowa do wykonania tego elementu była także atakująca Sandra Szczygioł.
– Przyjmowaliśmy dobrze do ok. dwudziestego punktu, a potem popełnialiśmy błędy i tak to się kończyło. To jest siatkówka i może uda nam się zrewanżować Chemikowi w Aleksandrowie – opiniuje Aleksander Klimczyk.

Teraz przed jego podopiecznymi mecz z Jadar AZS Politechnika Radomska. Podopieczne Jacka Skroka radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze, ale trener Klimczyk przyznaje, że chciałby zdobyć z tym przeciwnikiem jakieś punkty. – Robi się tłoczno na dole tabeli i trzeba uciekać – mówi trener Klimczyk, który jak do tej pory zdobył ze swoim zespołem osiem punktów po zwycięstwach nad Silesią Volley 3:2, PLKS Pszczyna 3:1 i Armatura Eliteski AZS UE Kraków 3:0.
Sądziłem, że zdobędziemy tych punktów mniej. Na samym początku graliśmy z czołówką i nam się udało. Szkoda tylko punktó w Ostrowcu, bo tam mogliśmy je zdobyć, ale uważam, że jest nieźle – podsumowuje dotychczasowe dokonania szkoleniowiec Jedynki.