Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Rafał Sobański: Najważniejszy cel to ogrywanie

Rafał Sobański: Najważniejszy cel to ogrywanie

- Myślę, że przeciwnik poczuł wiatr w żaglach i systematycznie nam „odjeżdżali", i tym samym nie pozwolili nam grać swojej gry - przyznał Rafał Sobański. Trefl Gdańsk, którego jest kapitanem musiał uznać wyższość Delic-Polu Norwid Częstochowa.

Po wygraniu trzeciego i czwartego seta i to w dobrym stylu w meczu z AZS-em Delic-Pol Norwid Częstochowa wszystko wskazywało, że uda się Wam odnieść zwycięstwo w tie-breaku, ale tak się nie stało.

Rafał Sobański: Pierwszy set można tłumaczyć tym, że byliśmy po długiej podróży. Jechaliśmy bardzo długo, widać że przespaliśmy tą pierwszą partię. Po prostu nic nam nie wychodziło. W drugim secie nasza gra wyglądała już trochę lepiej, niestety przegraliśmy na przewagi. Natomiast w dwóch kolejnych partiach weszliśmy już w ten rytm meczowy. Udało się nam wygrać dosyć gładko, jak to wynik pokazuje. W tie-breaku z kolei popełniliśmy cztery błędy z samego początku na przyjęciu, przegrywając aż 0:4. Myślę, że przeciwnik poczuł wiatr w żaglach i systematycznie nam „odjeżdżali”, i tym samym nie pozwolili nam grać swojej gry.

Jak wyglądają wasze treningi na co dzień?

Na co dzień mam przyjemność trenować z pierwszym zespołem grającym w Plus Lidze. Trenujemy codziennie, zależy to oczywiście od tego w jaki dzień gramy mecz. Od tego jest uzależnione czy mamy jeden trening czy dwa. Zazwyczaj mamy zajęcia na siłowni do południa, a po południu trening na hali.

Jakie cele stawiane są przed Wami, jako młodą drużyną?

Początkowy cel i myślę, że najważniejszy to ogranie młodych zawodników. Wychowanie sobie młodzieży. Klub jest zwolennikiem, żeby w pierwszym zespole było jak najwięcej wychowanków klubu. Ja mam taką przyjemność właśnie być wychowankiem klubu, mam zaszczyt grać w tym pierwszym zespole, za co klubowi bardzo dziękuje. Dano mi szansę i będę bardzo ciężko trenował na treningach , aby móc się odwdzięczyć.