Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Paweł Zagumny: Możemy liczyć się w walce o pierwszą trójkę

Paweł Zagumny: Możemy liczyć się w walce o pierwszą trójkę

fot. archiwum

- Cieszę się, że mimo zaawansowanego jak na sportowca wieku wciąż jestem w tej kadrze - mówi przed rozpoczynającym się niebawem Pucharem Świata Paweł Zagumny. Rozgrywający reprezentacji powrócił po krótkiej przerwie do kadry narodowej.

Pawła Zagumnego zabrakło w reprezentacji Polski podczas tegorocznych zmagań biało-czerwonych w Lidze Światowej i w mistrzostwach Europy. Przed Pucharem Świata może otworzyć biało-czerwonym drogę do kolejnej imprezy, jaką są Igrzyska Olimpijskie. Zagumny powrócił, by pomóc drużynie wywalczyć bilet do Londynu. – Taka była umowa między mną a trenerem Anastasim, gdy na początku roku rozmawialiśmy o mojej grze w reprezentacji. Powiedziałem wtedy trenerowi, że z różnych względów, o których nie chciałbym teraz mówić, nie mogę zagrać w kadrze aż do listopada – powiedział rozgrywający, który przyznał, że obawiał się utraty miejsca w składzie na rzecz młodszych zawodników, którzy z dobrej strony zaprezentowali się w tegorocznych meczach reprezentacji. –Cieszyłem się z sukcesów jak wszyscy. Chyba zresztą wszyscy powinniśmy się cieszyć, że nasza siatkówka jest tak silna, że nie jest uzależniona od kilku nazwisk.

Od czasu poprzedniego występu kadry na Igrzyskach oraz pamiętnego występu na mistrzostwach światach w Japonii wiele się w niej zmieniło. Do zespołu dołączyło wielu nowych graczy, którzy powoli zastępują utytułowanych siatkarzy. – Taka jest kolej losu w sporcie. Ja cieszę się, że mimo zaawansowanego jak na sportowca wieku wciąż jestem w tej kadrze. Miałem więcej szczęścia od kolegów, którym kontuzje przerwały karierę – przyznaje Paweł Zagumny. – Zresztą przedstawiciele tzw. młodego pokolenia w tej ekipie są już od dawna. Mistrzostwo Europy zdobywaliśmy z Bartkiem Kurkiem w składzie. Na mistrzostwa świata jechaliśmy jeszcze bardziej odmłodzeni.

Polscy siatkarze po raz pierwszy wystąpią w Pucharze Świata. Turniej ten może dać naszym siatkarzom bilety do Londynu. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, bowiem grupa, która może śmiało myśleć o walce o igrzyska jest spora. – Faworytem tego turnieju na pewno nie jesteśmy, ale należymy do grona sześciu drużyn, które będą się liczyć w walce o pierwszą trójkę.* Z Pawłem Zagumnym rozmawiał Robert Małolepszy.
*Cały wywiad w Polska The Times

źródło: inf. własna, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved