Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > „Les Bleus” startują do walki o igrzyska

„Les Bleus” startują do walki o igrzyska

fot. archiwum

Trener reprezentacji Francji Philippe Blain ogłosił nazwiska czternastu siatkarzy, którzy walczyć będą w turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Wśród nich są zawodnicy znani kibicom polskiej ekstraklasy.

W kadrze znalazł się "polski zaciąg" czyli trio z parkietów PlusLigi: Pierre Pujol, Antonin Rouzier i powracający po krótkiej przerwie Guillaume Samica. Przyjmujący kędzierzyńskiej ZAKSY, kapitan reprezentacji w sezonie reprezentacyjnym 2011 nie błyszczał formą i z tego powodu nie znalazł uznania w oczach trenera Philippe’a Blaina przy ustalaniu składu francuskiej ekipy na mistrzostwa Europy 2011.

Bardzo chciał pomóc nam w walce na europejskim czempionacie, jednak uznałem, że najlepszym wyjściem będzie dać mu czas, by odnalazł formę, swój rytm i radość z gry – mówi francuski szkoleniowiec. – Obecnie w klubie prezentuje się bardzo dobrze. Myślę, że nasi przyjmujący są w bardzo dobrej dyspozycji. Earvin Ngapeth wykonuje świetna robotę w Cuneo, Samuele Tuia zaadaptował się już w Rosji, Nicolas Maréchal również nie odstaje od kolegów.

Turniej prekwalifikacyjny w Tourcoing to pierwszy krok Francuzów do walki o przepustki na Olimpiadę. Zwycięzca będzie walczył o bezpośredni awans w czerwcowym kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym. "Les Bleus" zagrają w grupie A, ich rywalami będą reprezentacje Niemiec i Grecji. W grupie B rywalizować będą Czesi, Łotysze oraz Belgowie. Blain przestrzega przed lekceważeniem teoretycznie słabszych rywali. – Nie wiemy dokładnie czego możemy się spodziewać po Grekach. Jest to mieszanka młodości i doświadczenia, toteż trudno przewidzieć jaki poziom zaprezentują. Ekipa Niemiec trafiła na mistrzostwach Europy na bardzo trudną grupę. Drużyna ta posiada siatkarzy o dużym potencjale, którzy dodatkowo mają doskonałe warunki fizyczne. Największe niebezpieczeństwo stanowią w ataku. Na europejskim czempionacie słabo grali w przyjęciu, ich zagrywka nie robiła krzywdy rywalom i to ich zgubiło. Innym trudnym przeciwnikiem są siatkarze z Czech, ta zespół ten tworzą bardzo dobrzy zawodnicy. Po zadowalającym występie na mistrzostwach świata, w mistrzostwach Europy, na własnym terenie, nie pokazali się z najlepszej strony. Jednak to bardzo silna, zgrana drużyna – podkreśla.Skład reprezentacji Francji:
Rozgrywający
Pierre Pujol
Benjamin Toniutti

Środkowi
Gérald Hardy-Dessources
Romain Vadeleux
José Trèfle
Jean-Philippe Sol

Libero
Jenia Grebennikov
Jean-François Exiga

Atakujący
Antonin Rouzier
Marien Moreau

Przyjmujący
Guillaume Samica
Samuele Tuia
Nicolas Maréchal
Earvin Ngapeth


Program turnieju:

Środa, 23 listopada
Czechy – Łotwa
Francja – Grecja

Czwartek, 24 listopada
Belgia – Łotwa
Francja – Niemcy

Piątek, 25 listopada
Niemcy – Grecja
Belgia – Czechy

Sobota 26 listopada
Półfinały

Niedziela 27 listopada
Finał

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved