Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > „Kolejka tie-breaków” – podsumowanie 7. kolejki Młodej Ligi

„Kolejka tie-breaków” – podsumowanie 7. kolejki Młodej Ligi

W 7. kolejce rywalizacji na parkietach Młodej Ligi wrzała zażarta walka - cztery z pięciu pojedynków swe rozstrzygnięcie znalazły dopiero w tie-breaku. Porażki poniosły liderujące tabeli Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Po dotkliwej porażce w Rzeszowie młodzi częstochowianie zrehabilitowali się, pokonując zawodników Trefla Gdańsk. Gospodarze rozpoczęli to spotkanie z "wysokiego C", gładko pokonując swych rywali w pierwszej partii. Gdańszczanie jednakże w kolejnym secie pokazali, iż tanio skóry nie sprzedadzą i dzielnie stawiali opór siatkarzom spod Jasnej Góry, ulegając im dopiero w walce na przewagi. W trzeciej odsłonie pojedynku zawodnicy Trefla postanowili postawić wszystko na jedną kartę i zaryzykować w polu zagrywki, co przełożyło się na ich zwycięstwo. Przyjezdni swą dobrą passę kontynuowali także w czwartym secie, tie-break jednakże należał do podrażnionych takim przebiegiem spotkania gospodarzy. Częstochowianom w piątej partii „zaskoczyła" zagrywka, dzięki której rozbili bezradnych gości i rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść.

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa – Lotos Trefl Sopot 3:2
(25:16, 28:26, 19:25, 18:25, 15:7)

W identycznym stosunku setów jak starsi koledzy, młodzi rzeszowianie pokonali warszawskich akademików na ich terenie. Goście już od pierwszych piłek spotkania narzucili rywalom swój rytm gry, dzięki czemu triumfowali w premierowej odsłonie. Obraz meczu uległ drastycznej zmianie w kolejnym secie, kiedy to warszawianie zdecydowanie lepiej zaczęli spisywać się zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku. Do kolejnego zwrotu akcji doszło w partii czwartej, kiedy to rzeszowianie powrócili do swojej gry z początku pojedynku, kontynuując ją także w tie-breaku. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Resovii Rzeszów awansowała na 7. pozycję w tabeli, warszawianie natomiast tę tabelę zamykają.

AZS Politechnika Warszawska – Asseco Resovia Rzeszów 2:3
(19:25, 25:18, 25:22, 22:25, 12:15)

Tempa nie zwalniają bydgoszczanie, którzy w spotkaniu 7. kolejki, po zaciętym, pięciosetowym boju, pokonali wiceliderów tabeli – zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. „Falowanie i spadanie", cytując klasyka – tak można byłoby opisać grę obu ekip w przekroju całego pojedynku, gdyż na przemian to jedni, to drudzy prezentowali się lepiej w poszczególnych setach, rozstrzygając je na swoją korzyść. Tie-break padł jednakże łupem gospodarzy, którzy lepiej od swych rówieśników z Kędzierzyna-Koźla spisywali się w każdym elemencie siatkarskiej sztuki a także popełnili w nim mniej błędów własnych.

Delecta Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2
(21:25, 25:14, 25:27, 25:23, 15:11)

Młodzi jastrzębianie wzięli rewanż za porażkę swych starszych kolegów i po pięciosetowej walce pokonali zawodników Skry Bełchatów. Mecz co prawda lepiej rozpoczęli przyjezdni, lecz gospodarze, zgodnie z zasadą „bij mistrza" i nie mając nic do stracenia, w kolejnych dwóch partiach znakomicie prezentowali się w polu serwisowym, dzięki czemu objęli prowadzenie w spotkaniu 2:1. W czwartym secie co prawda bełchatowianie powrócili do gry, lecz w tie-breaku jastrzębianie byli nie do zatrzymania zarówno na siatce, jak i na zagrywce, co okazało się być ich kluczem do zwycięstwa.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2
(22:25, 28:26, 25:23, 28:30, 15:12)

Potyczka olsztynian i kielczan była jedynym pojedynkiem w tej kolejce, który nie rozstrzygał się w tie-breaku. Zawodnicy AZS-u Olsztyn, pokonując „farciarzy", odbili się od dna i odnieśli swoje drugie zwycięstwo w sezonie, co dało im awans z ostatniej pozycji w tabeli na ósmą. Gospodarze meczu mieli problemy z wygraną jedynie w trzeciej partii, kiedy to nieco się zdekoncentrowali a przyjezdni wykorzystali to bez skrupułów, stawiając wszystko na jedną kartę. Czwarty set jednak ponownie należał do olsztynian, którzy zwyciężając go, postawili „kropkę nad i" i zainkasowali pełną pulę punktów.

Indykpol AZS Olsztyn – Fart Kielce 3:1
(27:25, 25:21, 16:25, 27:25)