Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Przygotowania do turniejów pre-eliminacyjnych trwają

Przygotowania do turniejów pre-eliminacyjnych trwają

fot. archiwum

W Japonii 12 najlepszych drużyn z poszczególnych kontynentów walczy w Pucharze Świata o kwalifikację olimpijską. Nieco w cieniu do kontynentalnych turniejów pre-eliminacyjnych przygotowują się europejskiej drużyny.

Nasze południowe sąsiadki, Czeszki, dwukrotnie zmierzyły się z Węgierkami. Obydwie te ekipy będą w dniach 8-13 listopada walczyć o bilety do Londynu w turnieju organizowany w Azerbejdżanie. W meczach kontrolnych rozegranych w czwartek i piątek górą były Czeszki. Drużyna Georgea Sillera dwukrotnie triumfowała 5:0. W ekipie Czeszek, w porównaniu z mistrzostwami Europy, zaszły dwie zmiany. W miejsce Šárky Barborkovéj powołanie otrzymała znana z polskich parkietów Helena Horka, a miejsce Ivony Svobodníkovéj zajęła Magda Králíková. W drugim meczu przez cały czas kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Zawodniczki, po powrocie z klubów, ponownie zaczynają się zgrywać, więc gra wygląda lepiej – przyznał szkoleniowiec Czeszek. Jednocześnie Siller liczy, że pierwsza runda turniej dla jego drużyny będzie tylko formalnością. – Te dwa mecze z Węgierkami z pewnością pomogą nam w rywalizacji grupowej. Jeśli Ukraina zaprezentuje się składem jak z mistrzostw Europy, sądzę, że nie powinniśmy mieć problemów i możemy się przygotowywać do półfinału – dodał.

Czechy – Węgry 5:0
(25:21, 25:20, 25:22, 25:18, 25:23)

Czechy – Węgry 5:0
(25:20, 25:22, 25:9, 25:23, 25:17)Jeśli przewidywania trenera Sillera się sprawdzą, w kolejnej rundzie czekać mogą na nie Bułgarki. Podopieczne trenera Marcello Abbondanza w ostaniach dniach dwukrotnie zmierzyły się z Rumunkami. Spotkania odbyły się w Sofii i w obydwu górą były gospodynie, odpowiednio 3:1 oraz 3:0. Po rozegraniu drugiego meczu, trenerzy zdecydowali się na jeszcze jedną partię. Trener Abbondanza desygnował do gry rezerwowe zawodniczki, które tę partię przegrały 16:25. Warto zaznaczyć, że mecze te były debiutem włoskiego szkoleniowca z reprezentacją Bułgarii. Do Azerbejdżanu uda się on jedynie z 11 podopiecznymi, bowiem w ostatniej chwili ze składu, z powodów zdrowotnych, wypadły Iwa Monowa i Kristina Rusewa . O ile Bułgarki mogą realnie myśleć o włączeniu się do walki zwycięstwo w turnieju, o tyle Rumunki czeka znacznie trudniejsze zadanie. W rozgrywkach grupowych zmierzą się z reprezentacjami Hiszpanii i Austrii. Jeśli uda im się zająć co najmniej drugie miejsce, przyjdzie im się zmierzyć z reprezentacją Rosji, Słowacji lub Belgii.

Bułgaria – Rumunia 3:1
(24:26, 25:21, 25:21, 25:21)

Bułgaria – Rumunia 3:0
(25:17, 25:16, 25:21) oraz 16:25

Dwie z drużyn biorących udział w turnieju w Rosji zmierzyły się w ostatnich dniach w meczach kontrolnych. Naprzeciw siebie stanęły Belgijki i Holenderki, które rozegrały trzy mecze kontrolne. W pierwszym z nich, 4 listopada, górą były siatkarki trenera Gerta Vande Broeka, wygrywając 3:0. Dzień później zawodniczki z półwyspu Iberyjskiego wzięły rewanż, wygrywając 3:1. W niedzielnym spotkaniu doszło do powtórzenia wyniku i ponownie 3:1 wygrały Hiszpanki.
W meczu tym zagrało kilka znanych z polskich parkietów zawodniczek. W ekipie Hiszpanii wystąpiła Amaranta Navarro Fernandez, natomiast w reprezentacji Belgii Frauke Dirickx i Charlotte Leys występujące w drużynie z Dąbrowy Górniczej oraz Helene Rouseaux (Budowlani Łódź). Wszystkie one znalazły się w wyjściowych składach swoich drużyn.

Belgia – Hiszpania 3:0
(25:22, 27:25, 25:8)

Belgia – Hiszpania 1:3
(19:25, 25:20, 13:25, 26:28)

Belgia – Hiszpania 1:3

Do ekipy Rosji na turniej w Kaliningradzie dołączą natomiast Ljubow Sokołowa i Julia Mierkułowa. Tym samym szkoleniowiec Sbornej, Siergiej Owczynnikow będzie miał do dyspozycji czternastoosobowy skład.

Nieco mniej powodów do radości ma trener Chorwatek, Damir Jurko, który wciąż nie będzie mógł skorzystać z Mai Poljak oraz Hany Cutury i Mariny Miletic. W porównaniu do mistrzostw Europy do ekipy dołączy natomiast Senna Usic Jogunica. Wzmocnienie może okazać się niezwykle cenne, powiem Chorwatki czekają trudne boje – z Francuzkami i Holenderkami.

Turnieje pre-eliminacyjne rozegrane zostaną w dniach 8-13 w trzech europejskich krajach – w Rosji, Chorwacji i Azerbejdżanie. Zwycięzcy każdego z nich pojadą do Turcji, gdzie walczyć będą o bilet do Londynu.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved