Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Joanna Wiatr: Chcę być najlepszym trenerem na świecie

Joanna Wiatr: Chcę być najlepszym trenerem na świecie

fot. archiwum

Joanna Wiatr od nowego roku rozpoczęła karierę trenerki siatkówki plażowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Do tej pory była jedynie zawodniczką. - Chcę podnosić swoje kwalifikacje w tym kierunku - mówi trenerka Joanna Wiatr.

Świeżo upieczona trenerka w swojej nowej roli występuje już ponad dwa miesiące. To najwyższy czas ocenić, czy decyzja była trafna, czy jednak Wiatr powinna zająć się inną profesją. Szkoleniowiec kadetek w łódzkiej szkole nie ma jednak wątpliwości co do swojej nowej pracy. – Bardzo podoba mi się rola trenerki – mówi Wiatr. – Wiem jednak, że jeszcze sporo nauki przede mną. Spodziewałam się, że nie będzie łatwo, ale jednocześnie wiedziałam, na co się piszę.

Joanna Wiatr może być znakomitą trenerką, ponieważ sama przecież gra na plaży. Wie bowiem, co czują zawodniczki, jakie powinno się mieć do nich podejście. To znacznie pomaga młodym adeptom siatkówki. – Jako zawodniczka mogę sama wziąć ciężar gry na siebie, ponieważ jestem fizycznie na boisku – mówi Wiatr. – Jako trener mogę jedynie pomóc psychicznie moim zawodniczkom. Nie da się porównać tych dwóch ról. To dwa różne światy, dwie różne role do odegrania. Chociaż nie ukrywam, że bardziej się stresuję, gdy to moje podopieczne grają, aniżeli ja sama występuję na piasku.

Oprócz trenowania młodych plażowiczek, Wiatr jest także siatkarką drugoligowego ŁKS. Jak zawodniczka-trenerka radzi sobie z nawałem obowiązków? – Wszystko jest kwestią dobrej organizacji – dodaje Wiatr. – Czasu dla siebie jest mało, bo jak nie chodzę do pracy, to idę na trening. Do tego dochodzą jeszcze studia. Czasami niezbędna jest pomoc i dobra wola ludzi, którzy ze mną pracują.W ciągu dwóch miesięcy pracy Wiatr poznała swoje zawodniczki i wie na co je stać. – Oczywiście, że chowam przyszłe mistrzynie – bez ogródek mówi trenerka. – Chociaż zdaję sobie spraw, że ciężko będzie przebić tegoroczne osiągnięcia w młodzieżowej siatkówce plażowej. Mam dużo nowych i zdolnych zawodniczek. Jeśli będą dalej tak ciężko pracować, jak do tej pory, na pewno dorównają swoim starszym koleżankom.

Praca trenerki w łódzkim SMS spadła na Wiatr dość niespodziewanie. Mimo to siatkarka polubiła pracę z młodzieżą i planuje całkowicie oddać się siatkówce. – Na pewno zamierzam grać jeszcze zarówno w siatkówkę halową i plażową. W jakiej lidze? To czas pokaże – mówi Wiatr. – Praca trenera również bardzo mnie satysfakcjonuje i mam zamiar nadal podnosić swoje kwalifikacje w tym kierunku. Chcę być najlepszym trenerem na świecie!

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved