Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Victoria Wałbrzych nadal ostatnia

II liga M: Victoria Wałbrzych nadal ostatnia

Pomimo wyrównanego poziomu mecz w Wałbrzychu zakończył się na korzyść Czarnych Rząśnia. Emocji nie brakowało. Każdy set rozstrzygał się na przewagi. Czarni awansowali w tabeli, a Victoria nadal zamyka stawkę i po ośmiu kolejkach ma na koncie trzy punkty.

Spotkanie zaczęło się od serii remisów – 2:2 po błędzie w ataku Daniela Gądka i 4:4 po obijającym blok ataku Bartosza Woźniaka. Gospodarze wyszli na prowadzenie po asie serwisowym Sebastiana Zielińskiego (7:6), a po fragmencie słabszej gry gości i kilku ich błędach było 11:7. Czarni uruchomili jednak blok i zbliżyli się do rywali (16:15 po bloku Adriana Krasia i Andrzeja Strzały na Piotrze Wierzbickim ), a wkrótce doprowadzili do remisu (19:19). Aż cztery setbole należały do podopiecznych Janusza Ignaczaka, ale w końcówce błąd niesionej piłki popełnił Maciej Leński, następnie Kamil Parkitny zaserwował asa i goście wygrali seta 30:28.

W drugiej partii wałbrzyszanie zaczęli bardzo dobrze, od prowadzenia 4:1 i 6:4. Atakowali Michał Tomiałowicz i Gądek. Następnie gra wyrównała się, (8:8, 13:13), a wkrótce podopieczni Dariusza Parkitnego wyszli na prowadzenie (15:13, 19:17) po fragmencie dobrej gry Artura Komora i Pawła Gajowczyka, których zawodnicy Victorii nie potrafili zatrzymać na siatce. Gospodarze, po ataku Adriana Sdebela, doprowadzili do remisu 20:20 i znów mieli szansę zakończyć seta, ale w końcówce lepsi byli Czarni, którzy po świetnych akcjach w wykonaniu Woźniaka oraz Jakuba Szcześniewskiego zwyciężyli 28:26.

Trzecią odsłonę lepiej zaczęli goście (3:1, 7:5), wkrótce jednak zaczęli popełniać błędy. Przy zagrywce Zielińskiego piłkę dwa razy odbił Komor, Strzała został zablokowany i Victoria wyszła na prowadzenie 10:8. Utrzymywała je przez większą część seta, kiedy na środku świetnie spisywał się Paweł Olszewski. W końcówce ekipa z Rząśni wyrównała (21:21 po autowej zagrywce Tomiałowicza) i wyszła na prowadzenie po ataku Krasia (24:23). W odpowiedzi zaatakował Wierzbicki, ale po chwili Strzała i Szcześniewski zablokowali Tomiałowicza. Drużyna Czarnych Rząśnia zwyciężyła 26:24, a w całym meczu 3:0.

Dziewiątą kolejkę drużyny drugiej grupy rozegrają w środę, 9. listopada. Wałbrzyszanie pojadą do Częstochowy, aby zagrać z tamtejszym Delic Polem, a do Rząśni przyjedzie wicelider tabeli – Rafako Racibórz.

Być może już podczas środowego spotkania zagra dla ekipy Victorii nowy zawodnik, 22-letni Armando Danger Mulen, który czeka na załatwienie wszystkich formalności z siatkarską federacją Kuby. Nowy członek ekipy podniesie z pewnością morale drużyny, jednak po tak krótkim czasie przygotowań (Danger jest w Wałbrzychu do czwartku) ciężko będzie o odpowiednie zgranie, a tym samym o lepsze wyniki.

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – LKS Czarni Wirex Rząśnia 0:3
(28:30, 26:28, 24:26)

Victoria: Tomiałowicz, Leński, Wierzbicki, Gądek, Zieliński, Olszewski, Ostapiuk (libero) oraz: Broj, Gajek, Sdebel, Radojewski
Czarni: Woźniak, Kraś, Szcześniewski, Komor, Strzała, Miarka, Mikołajczyk (libero) oraz: Gajowczyk, Kobędza, Grabarczyk, Parkitny