Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kolejna wygrana Avii

II liga M: Kolejna wygrana Avii

fot. archiwum

Avia Świdnik odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi. W siódmej kolejce świdniczanie bez straty seta ograli na wyjeździe Wawel Kraków i z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy czwartej.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze którzy dzięki dobrej postawie w obronie wyprowadzali kontry które zamieniali na punkty (6:3). Jednak po udanym początku zawodnicy Wawelu się pogubili, popełnili trzy błędy pod rząd i tym samym oddali prowadzenie. Od tego momentu zaczęła się walka punkt za punkt, ale żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie przewagi większej niż jeden punkt. Gdy z zagrywką Jakuba Kaźmierskiego nie poradzili sobie przyjmujący Wawelu, a goście uzyskali dwa oczka przewagi o czas poprosił trener gospodarzy Jerzy Piwowar. Jednak końcówka należała do siatkarzy ze Świdnika którzy mocną zagrywką odrzucili rywali od siatki/ Ostatni punkt w pierwszej partii zdobył Piotr Milewski wykorzystując piłkę dostarczoną za darmo.(25:20).

Drugą odsłonę lepiej zaczęli siatkarze Avii którzy już na początku uzyskali prowadzenie które z czasem powiększali. Po bloku na Mateuszu Kowalskim świdniczanie prowadzili już 6:2 i o czas poprosił Jerzy Piwowar. Przerwa poskutkowała gdyż zawodnicy Wawelu zaczęli odrabiać straty wśród nich wyróżniał się zwłaszcza Kowalski po ataku tego zawodnika przewaga gości wynosiła tylko jeden punkt (9:10). Po chwili dekoncentracji siatkarze Avii powrócili do swojej dobrej gry, dzięki skutecznej grze na siatce i w obronie ponownie zdobyli bezpieczną przewagę (18:12). Krakowianie starali się odrabiać straty i po skutecznym bloku Macieja Kota przewaga zawodników ze Świdnika wynosiła tylko trzy oczka. Jednak goście nie pozwolili Wawelowi w tej odsłonie na więcej ostatni punkt zdobył Wojciech Pawłowski, którego zagrywki nie przyjęli gospodarze (25:20).

Początek trzeciego seta do złudzenia przypominał sytuacje z początku spotkania. Zawodnicy Avii mieli problemy ze skończeniem ataku co wykorzystali gospodarze którzy wyszli na prowadzenie 5:2. Jednak świdniczanie szybko odrobili straty i dzięki skutecznemu blokowi pary Jakub Guz- Jakub Kaźmierski był remis. Wawel wyszedł na prowadzenie 11:9, ale w tym momencie w polu serwisowym stanął Andrzej Juszczuk. Dzięki jego zagrywkom goście zdobyli pięć punktów pod rząd. Krakowianie nie poddawali się i starali się odrabiać straty, kiedy Kowalski na pojedynczym bloku złapał Juszczuka udało im się wyjść na prowadzenie. Jednak po raz kolejny goście lepiej rozegrali końcówkę, ponownie zagrywki Juszczuka pozwoliły uzyskać przewagę którą dowieźli do końca. Mecz zakończył autowy serwis Piotra Munika (22:25).Siatkarze Avii odnieśli do tej pory komplet zwycięstw w rozgrywkach drugiej ligi, jednak wygrana nad Wawelem nie przyszła łatwo. Podopieczni Jerzego Piwowara stawili opór liderowi tabeli i kto wie jakby potoczyły się wydarzenia na boisku gdyby gospodarze lepiej rozegrali końcówki setów. Avia prowadzi w tabeli grupy czwartej z kompletem punktów, Wawel jest piaty z dorobkiem ośmiu punktów.

AGH WKS Wawel Kraków – ASPS Avia Świdnik 0:3
(20:25, 20:25, 22:25)

Składy zespołów:
Wawel: Kowalski, Jarosiński, Munik, Zieliński, Kowalewski, Mędrzejewski, Gąsiorek (libero), oraz Kot, Sordyl, Zahorski
Avia: Milewski, Gosik, Guz, Pawłowski, Baranowski, Kaźmierski, Rarak (libero) oraz Zalewski, Jaszczuk, Ciupa

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki oraz tabela grupy czwartej II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved