Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięstwo po zadymie

II liga K: Zwycięstwo po zadymie

Siatkarki Energetyka Poznań pokonały na wyjeździe Czarnych Słupsk 3:1. W trakcie pierwszego seta mecz został przerwany, bowiem część miejscowych kibiców rozpaliła race i sala wypełniła się dymem. Do gry oba zespoły powróciły po ponad godzinie.

Do zamieszania doszło przy prowadzeniu poznanianek 21:13. – Do tego momentu ta grupa normalnie dopingowała zespół gospodarzy – mówiła trenerka Energetyka, Paulina Sus-Wędzonka.Nagle jednak rozpalili race i rzucili na boisko serpentyny. W hali szybko nagromadziło się sporo dymu i sędziowie przerwali mecz – dodała opiekunka poznańskiego zespołu. Po tym wydarzeniu kibice, którzy wywołali całą "zadymę" opuścili salę, ale i tak trzeba było ponad godzinę czekać, aż warunki pozwoliły na wznowienie spotkania.

Przerwa nie wpłynęła najlepiej na zespół gości, bowiem stracił on prawie całą, wypracowaną wcześniej przewagę! – Dziewczyny wróciły do gry jakoś mało rozgrzane, rywalki zdobyły parę punktów i nabrały wiary w odwrócenie losów seta. A my stanęliśmy – powiedziała Sus-Wędzonka. W końcu jej podopieczne przerwały swoją niemoc i wygrały tę odsłonę 25:23.

Dwa kolejne sety toczyły się już pod nasze dyktando. Dobrze funkcjonowała zagrywka. nie mieliśmy też specjalnych problemów z atakiem – oceniła trenerka Energetyka, która chwali między innymi Marlenę Pleśnierowicz. Popisała się między innymi kilkoma efektownym kiwkami – mówiła szkoleniowiec poznańskich siatkarek. Sobotnie zwycięstwo sprawiło, że jej zespół na dobre zadomowił się w górnej części tabeli. Za tydzień ma szansę jeszcze poprawić swoją sytuację, bowiem będzie podejmował znajdującego się tuż za nim w drugoligowym zestawie Orła Elbląg.

Czarni Słupsk – Energetyk Poznań 0:3
(23:25, 10:25, 17:25)

Energetyk: Bekas, Pleśnierowicz, Grzybulska, Konkolewska, Golak, Górecka, Święcioch (libero) oraz Paszczyk.