Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Silesia Volley II ma patent na liderów

II liga K: Silesia Volley II ma patent na liderów

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu siódmej kolejki lider AJD Częstochowianka podejmowała piąty zespół Silesię Volley II. Gospodynie musiały uznać wyższość przyjezdnych siatkarek, które w trzech setach zapewniły sobie wygraną pod Jasną Górą.

Konfrontacja obu zespołów wzbudzała duże emocje ponieważ obie drużyny w poprzedniej kolejce odniosły zdecydowane zwycięstwa z trudnymi rywalami. Ewentualne zwycięstwo akademiczek gwarantowało utrzymanie statusu lidera z kolei w przypadku wygranej Górnoślązaczek oznaczało awans do ścisłej czołówki.

Mecz od zagrywki zaczęły przyjezdne. Dzięki trudnym serwisom Wioletty Komisarczyk i skutecznym kontratakom w wykonaniu Doroty Malinowskiej zawodniczki Silesii wyszły na prowadzenie 3:0. Jednak już po chwili ambitnie walczące częstochowianki doprowadziły do remisu. Następnych kilka akcji to gra punkt za punkt, jednak inicjatywę miały zawodniczki Silesii wychodząc na prowadzenie 8:6, 10:7, 14:9. W tym fragmencie dobrze funkcjonowała zagrywka w zespole przyjezdnych, a trudne piłki z wyskoku na stronę przeciwnika posyłały Daria Pala i Renata Bekier. Ambitnie walczącym gospodyniom udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów (16:18). Podopieczne Rafała Kalinowskiego szybko poprawiły skuteczność gry na siatce i po raz kolejny odskoczyły na bezpieczny dystans (21:17, 23:19). W tym czasie w zespole Częstochowianki nastąpiły dwie zmiany, jednak to nie pomogło odrobić strat i zespół z Górnego Śląska pewnie wygrywa pierwszą odsłonę spotkania (25:19).

Początek drugiego seta należał do Silesii (2:0), ale zespół z Częstochowy nie zamierzał składać broni i odrabiał straty. Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 5:5. Następnie dzięki trudnej zagrywce (Pala, Bekier) silesianki wyszły na prowadzenie 10:7 i od tego momentu coś załamało się w ich grze. Pięć kolejnych punktów padło łupem miejscowych zawodniczek,a trener Rafał Kalinowski poprosił o czas. Jednak niewiele to zmieniło. Zawodniczki Silesii miały problem z przyjęciem zagrywki, a wyprowadzane przez nie ataki były nieskuteczne. Przy stanie 12:15 dla gospodyń trener Kalinowski dokonał zmiany rozgrywającej. Za Komisarczyk weszła juniorka Aleksandra Wieczorek. Od tego momentu nastąpiła metamorfoza w grze gości. Ciężar gry w ataku wzięła na siebie Renata Bekier. Przyjezdne przełamały gospodynie przy stanie 17:16. Na taki obrót sprawy zareagował trener gospodyń, jednak dwa wzięte  przez niego czasy niewiele zmieniły w grze. Silesia nie oddała prowadzenia do końca wygrywając 25:21.

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobyły gospodynie, ale po chwili zespół gości ponownie doszedł do głosu i objął prowadzenie 3:1. Kolejne akcje to systematyczne powiększanie przewagi (6:3, 8:4, 10:5, 14:7, 19:10). Częstochowski zespół sprawiał wrażenie zrezygnowanego. W jego szeregach mnożyły się błędy. Co prawda udało się im zniwelować straty do sześciu punktów (20:14) ale to wszystko na co było stać w tym dniu częstochowski team. W tym czasie w drużynie Silesii brylowała Renata Bekier dając popis gry w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Set zakończył się wynikiem 25:16, a cały mecz wygraną drużyny Silesii.

Trener Rafał Kalinowski powiedział po meczu: – Poza krótkim fragmentem w drugim secie zagraliśmy kolejne dobre spotkanie. Zagraliśmy dobrze taktycznie, zneutralizowaliśmy najgroźniejsze atuty przeciwnika. Cały zespół bardzo dobrze zagrał w grze obronnej jak też w pozostałych elementach jednak na wyróżnienie zasługuje dzisiejsza dyspozycja Renaty Bekier, która moim zdaniem zasługuje na miano MVP meczu.

AJD Częstochowianka Częstochowa – Silesia Volley II 0:3
(19:25, 21:25, 16:25)

Częstochowianka: Rymel, Piątek, Migoń, Siuda, Mroczek, Kmiecik, Kurek (libero) oraz Kwasowska, Świech i Szymczak
Silesia: Komisarczyk, Malinowska, Pietrek, Pala, Bekier, Kołodziej, Lux (libero) oraz Wieczorek i Szczepańska