Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo Sokoła ze Świdnicą

II liga K: Pewne zwycięstwo Sokoła ze Świdnicą

W siódmek kolejce rozgrywek akademiczki z Katowic podejmowały MKS Świdnica. Osłabione brakiem dwóch zawodniczek sokolanki nie miały problemów z pokonaniem rywalek dzięki czemu powróciły na fotel lidera swojej grupy.

Sokolanki wystąpiły w tym spotkaniu osłabione brakiem Aleksandry Filip i Karoliny Pawłowskiej, które leczą kontuzje. W związku z tym wyjściowa ,,szóstka” została przemeblowana i na pozycji przyjmującej po raz pierwszy w tym sezonie wystąpiła Elżbieta Bąk.

W pierwszym secie widać było nerwowość w poczynaniach katowickiego zespołu. Skutkiem tego były proste błędy, które pozwoliły odskoczyć młodym zawodniczkom ze Świdnicy na kilka punktów przewagi. Akademiczki szybko jednak ponownie uporządkowały grę, a następnie zaczęły odrabiać straty. Dobre spotkanie rozgrywała Katarzyna Bartlak, która pewnie punktowała z lewego ataku. Dzięki dobremu przyjęciu katowiczanki mogły  również wyprowadzać swoje akcje ofensywne przez środek siatki. Aleksandra Hernik i Dorota Ciechnowska pewnie punktowały i bardzo dobrze grały blokiem.W końcówce seta doszliśmy rywalki na 22:22 i ostatecznie wygraliśmy tę partię 25:22.

Drugi set to dalsza kontynuacja skutecznej gry gospodyń, które wykorzystywały proste błędy świdniczanek. Decydującymi elementami tej partii były trudna zagrywka ze strony katowiczanek oraz punktowy blok, którym to zdobyły one aż pięć punktów. Ponadto kontynuacja skutecznej gry z lewego skrzydła Bartlak pozwoliła im na pełną kontrolę wydarzeń na boisku.

Katowiczanki wyszły na trzeciego seta skoncentrowane i mocno zmobilizowane.Na rezultaty takiego podejścia do gry nie trzeba było długo czekać.Od samego początku zbudowały sobie bezpieczną przewagę punktową, która pozwoliła im grać pewnie w każdym elemencie. Bardzo dobrze w tej partii zaprezentowały się środkowe, które były praktycznie nie do zatrzymania w ataku,a przede wszystkim znakomicie zagrały w bloku. Swoje ,,pięć minut” miała również Wanda Cholewa, która w pewnym momencie pojawiła się w strefie zagrywki.Swoją bardzo mocną zagrywką w wyskoku siała popłoch w szeregach przyjezdnych.Pięć punktowych serwisów ustawiło praktycznie tego seta i całe spotkanie.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Hernik.

Sokół ’43 AZS AWF Katowice – MKS Świdnica 3:0
(25:22, 25:16, 25:15)

Wyniki 7. kolejki oraz tabela grupy 2. II ligi kobiet.

źródło: sokol43katowice.tnb.pl