Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzypunktowe zwycięstwo Sparty Warszawa

I liga K: Trzypunktowe zwycięstwo Sparty Warszawa

W ostatnim meczu 6. kolejki I ligi kobiet siatkarki Sparty Warszawa pokonały we własnej hali Gaudię Trzebnica 3:0. Warszawianki dzięki zdobyciu kompletu punktów awansowały z dziewiątej na ósmą pozycję w ligowej tabeli.

Pierwsza partia spotkania początkowo była wyrównaną walką obu zespołów. Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 10:10. Wówczas na dwupunktowe prowadzenie wyszły siatkarki Sparty (12:10, 13:11). Trzebniczanki doprowadziły jednak do wyrównania 13:13. Przy stanie 16:15 dla gości trener Tomasz Kamuda poprosił o czas dla warszawianek, ale chwilę potem siatkarki Gaudii były już na dwupunktowym prowadzeniu (18:16, 21:19). Spartanki doprowadziły wkrótce do remisu 21:21, a w polu serwisowym pojawiła się Aleksandra Sikorska. Jej zagrywki skutecznie utrudniły rywalkom grę. Od tej pory punkty zdobywały już tylko siatkarki z Warszawy, które wygrały tę partię 25:21.

Drugiego seta warszawianki rozpoczęły w składzie z Izabelą Ściborską, która zastąpiła w ataku Magdalenę Wawrzyniak. Dla Ściborskiej był to debiut w roli atakującej, gdyż do tej pory występowała ona na pozycji środkowej. Od prowadzenia 3:1 partię rozpoczęły stołeczne. Przyjezdne szybko doprowadziły do remisu 3:3, a gra stała się bardziej wyrównana. Wkrótce jednak warszawianki znów wygrywały dwoma punktami (7:5). W kolejnych akcjach gospodynie pojedynku znacznie powiększyły swoją przewagę i wkrótce była ona aż siedmiopunktowa (14:7). Trzebniczanki nie zamierzały jednak składać broni i przy stanie 18:13 zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do wyniku 18:17. Wtedy jednak kolejne pięć akcji padło łupem warszawianek, które znów wyszły na bezpieczne prowadzenie (22:17). Ostatecznie Sparta wygrała tego seta 25:21.

Trzecia odsłona, podobnie jak poprzednia, rozpoczęła się od prowadzenia warszawianek 3:1. Dwupunktowa przewaga gospodyń utrzymała się do stanu 6:4. Wówczas podopieczne trenera Jarosława Bodysa doprowadziły do remisu 6:6, a chwilę potem były już na prowadzeniu 8:6. Spartanki jednak wyrównały (8:8), a gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Przy stanie 16:16 stołeczne zaczęły rywalkom odskakiwać i wkrótce prowadziły już 20:16. W końcówce warszawianki kontrolowały już sytuację na boisku i nie dały wydrzeć sobie prowadzenia. Seta asem serwisowym zakończyła Aleksandra Sikorska. Sparta Warszawa pokonała Gaudię Trzebnica 25:19, a tym samym w całym spotkaniu triumfowała 3:0.

Sparta Warszawa – Gaudia Trzebnica 3:0
(25:21, 25:21, 25:19)