Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Raul Lozano zwolniony z pracy

Raul Lozano zwolniony z pracy

fot. archiwum

Niemiecki Związek Piłki Siatkowej (DVV) rozwiązał umowę z selekcjonerem męskiej reprezentacji. Raulem Lozano. Argentyńczyk został wyrzucony z pracy po fatalnym występie Niemców na mistrzostwach Europy i tuż przed turniejem kwalifikacyjnym do IO.

O tym, że Raul Lozano może stracić pracę, w Niemczech mówiło się już od jakiegoś czasu. Zawodnicy niemieccy nie ukrywali w wywiadach, że współpraca z argentyńskim selekcjonerem nie układa im się najlepiej, a po mistrzostwach Europy współpracy nie ma niemal żadnej. – Wzajemne zaufanie pomiędzy trenerem a zespołem zanikło i nie widzimy szans na dalszą współpracę i poprawę tego stanu rzeczy – tłumaczy dyrektor sportowy reprezentacji Niemiec, Günter Hamel.

Niemcy w dniach 23-27 listopada rozegrają we francuskim Tourcing turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. W tych zawodach reprezentację Niemiec poprowadzi dotychczasowy trener kadry juniorskiej, Stewart Bernard przy współpracy Ralpha Bergmanna. Oni również wyjadą na najbliższe zgrupowanie z reprezentacją, które rozpoczyna się już w poniedziałek. Po turnieju we Francji władze niemieckiej siatkówki obradować będą nad dalszymi decyzjami dotyczącymi sztabu szkoleniowego.

Raul Lozano przejął reprezentację Niemiec w 2009 roku i doprowadził do największych sukcesów w historii: wygranej w Lidze Europejskiej, 6. miejsca na mistrzostwach Europy, ponownego powrotu do Ligi Światowej oraz ósmego miejsca na mistrzostwach świata, co było najlepszym wynikiem Niemców od 1974 roku. Jednak fatalny występ na ostatnich mistrzostwach Europy, w których Niemcy przegrali wszystkie spotkania, zajmując 15. miejsce, popsuł atmosferę w kadrze. Komunikacja pomiędzy selekcjonerem a zawodnikami odbywała się głównie za pomocą mediów, siatkarze nie ukrywali, że nie rozumieją się ze szkoleniowcem.Stewart Bernard nie jest postacią anonimową w niemieckiej siatkówce. W latach 2006-2008 był asystentem Steliana Moculescu w reprezentacji, z którą uczestniczył również na igrzyskach w Pekinie.

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved