Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Gedania Gdańsk zwyciężyła w nowej hali

II liga K: Gedania Gdańsk zwyciężyła w nowej hali

Siatkarki AWFiS Gedania Gdańsk pokonały u siebie zespół RSMS Police 3:1. Było to pierwsze spotkanie ligowe rozegrane przez gdańszczanki w nowej hali widowiskowo-sportowej znajdującej się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Oba zespoły dobrze broniły w polu, przez co akcje były długie i mogły podobać się publiczności. Przewaga Gedanii zaczynała się zwiększać dzięki punktom zdobywanym po kontratakach. W środkowej części seta przewaga gdańszczanek jeszcze wyraźniej się powiększyła po dobrej serii zagrywek, które sprawiały rywalkom problemy w przyjęciu. W pewnym momencie wynik wynosił już 22:12 na korzyść gospodyń, które zbyt wcześnie uwierzyły w łatwe zwycięstwo w tym secie. Po okresie bardzo dobrej gry przyszło załamanie i seria prostych błędów ataku. Punkty były tracone seriami, a przewaga 10 punktów szybko stopniała do zaledwie 3. Zawodniczki trenera Kramka na własne życzenie doprowadziły do nerwowej końcówki, ale dzięki wypracowanej sporej przewadze punktowej w środku seta udało się doprowadzić partię do końca zwyciężając 25:22.

Set drugi rozpoczął się znakomicie dla zespołu z Gdańska. Od samego początku siatkarki były skoncentrowane, dobrze grały blokiem i skutecznie atakowały co skutkowało prowadzeniem 7:4. Po chwili jednak gra już nie układała się tak dobrze, ponieważ zespół z Polic poprawił zagrywkę i szybko odrobił straty. Od stanu 14:14 gra Gedanii całkowicie przestała się układać. Problemy z kończeniem ataków i błędy własne spowodowały, że do końca seta siatkarki z Polic dominowały na boisku i zwyciężyły w secie 25:17.

Set trzeci ponownie rozpoczął się bardzo dobrze dla zespołu AWFiS Gedania Gdańsk. Dobre zagrywki nie pozwalały rywalkom na dokładną grę w przyjęciu, a zarazem dawały szansę gospodyniom na skuteczną obronę i zdobywanie punktów po kontratakach. Niestety tak jak w secie poprzednim i w tym gra była nierówna i przewaga została szybko roztrwoniona. Od stanu 14:14 gra zespołu z Gdańska poprawiła się, a przewaga punktowa zaczęła rosnąć. Przy stanie 22:17 punkt asem serwisowym zdobyła Natalia Gajewska i ostatecznie gospodynie wygrały 25:18.

Początek seta IV ponownie należał do Gedanii. Dobra gra w obronie pozwoliła wyjść na prowadzenie 4:1. Trener zespołu z Polic już na początku seta zdecydował się na wykorzystanie pierwszej przerwy dla swojego zespołu. Przyniosło to pozytywny skutek, ponieważ jego siatkarki szybko odrobiły straty poprawiając wynik na 5:4. Ponownie dobrą serią zagrywek popisała się Julita Kurdziuk utrudniając rywalkom możliwość wyprowadzenia skutecznego ataku. W tej fazie seta gospodynie zdobywały głównie punkty po skutecznych kontratakach. Zespół AWFiS Gedania szybko uzyskał prowadzenie 12:4. Kiedy przewaga wynosiła 17:12 i wydawała się być bezpieczna znów pojawiły się problemy z koncentracją. Zawodniczki Gedanii chyba już były przekonane, że jest po meczu i straciły kilka punktów z rzędu. Jednak Gedania utrzymała przewagę do końca seta i ostatecznie wygrała 25:20.

AWFiS Gedania Gdańsk – RSMS Police 3:1
(25:22, 17:25, 25:18, 25:20)