Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krakowianie ugrali seta w Będzinie

I liga M: Krakowianie ugrali seta w Będzinie

W pojedynku "sąsiadów" z dolnej strefy tabeli I ligi mężczyzn zwyciężyło doświadczenie - MKS MOS Będzin pokonał Wandę Kraków. Siatkarze z Małopolski, wykorzystując rozluźnienie w szeregach gospodarzy, zdołali wygrać jednego seta.

Można powiedzieć, że sobotni mecz rozpoczął się tak naprawdę od trzeciego seta, ponieważ w pierwszych dwóch partiach będzinianie oddali przyjezdnym łącznie zaledwie… 27 punktów. Gościom nie pomagały ani przerwy na żądanie Grzegorza Silczuka, ani zmiany personalne, ani nawet głośny doping krakowskich kibiców. – Wszystko wyglądało idealnie: blok, zagrywka, przyjęcie, atak. Graliśmy bardzo dobrze – ocenił libero MKS-u, Michał Potera.

Wydawało się więc, iż następna partia będzie ostatnią tego wieczoru. Jednak na będzinian podziałał tzw. "kompleks trzeciego seta", czego konsekwencją było oddanie inicjatywy rywalom z województwa małopolskiego. Tę część zawodów Wanda wygrała 25:21. – Chyba faktycznie istnieje coś takiego jak "kompleks trzeciego seta". Popełnialiśmy błędy, zepsuliśmy zagrywki i to się na nas zemściło – przyznał "Poter.

Na szczęście: "Co się odwlecze, to nie uciecze". – W czwartym secie wróciliśmy na właściwy tor i wygraliśmy do 23. (…) Teraz jedziemy walczyć o zwycięstwo do Jaworzna – zakończył libero.

Pamiątkową statuetkę dla MVP sobotniego spotkania otrzymał Dariusz Syguła, kapitan MKS-u.