Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szybki mecz w Krakowie dla AZS UEK

I liga K: Szybki mecz w Krakowie dla AZS UEK

fot. archiwum

Siatkarki AZS UEK Kraków i Silesii Volley rozpoczęły ligowe zmagania już w piątek. Krakowianki nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek i skończyły mecz już w trzech setach. W żadnym goście nie zdobyli nawet 20 punktów.

Silesia Volley postraszyła mocniej tylko w 3. secie. Wówczas od stanu 10-8 przyjezdne odskoczyły na 5 pkt (11-16). Zaczęła się jednak w ich szeregach mylić najskuteczniejsza Magdalena Olszówka, a po skutecznym zbiciu Magdy Żochowskiej (14-16) trener Ślązaczek wziął czas. Po chwili sytuacja nie była jednak ciekawa dla miejscowych, bo po najdłuższej wymianie meczu, szczęśliwie piłkę pod linię końcową przebiła Ksymena Wysocka. Gospodynie nie podłamały się jednak, przechylając szalę na swoją korzyść. Największy w tym udział miały Katarzyna Walawender (która długo nie schodziła z pola zagrywki, w końcówce posyłając dwa asy), a także Justyna Sachmacińska, po której dwóch efektownych blokach (na Olszówce na 18-17 i Wysockiej na 20-17) miejscowe uwierzyły w sukces.

Dwa pierwsze sety były podobne. Początek był w miarę wyrównany, później miejscowe odskakiwały na kilka punktów. Przyjezdne odrabiały stratę, ale krakowianki odzyskiwały koncentrację i pewnie wygrywały. W I partii ze stanu 14-9 zrobiło się 15-15. Kluczowa okazała się chwilowa zmiana rozgrywającej – Justyna Ordak za Iwonę Kuskowską. W drugiej części przy wyniku 11-11 Kuskowska kiwnęła blok, następnie błąd w odbiorze popełniła Beata Gałek i gra przyjezdnych się posypała.

Autorem relacji jest Artur Bogacki – Dziennik PolskiAZS UEK Kraków – Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:0
(25:19, 25:17, 25:19)

Składy zespołów:
AZS UEK: Kuskowska, Jaroszewicz, Sachmacińska, Połeć, Walawender, Starzyk-Bonach, Borek (libero) oraz Ordak, Żochowska i Baran
Sliesia Volley: Wawrzyniak, Wysocka, Bojdak, Laybourne, Olszówka, Najmrocka, Adamska (libero) oraz Gałek (libero), Sowała, Soja i Andrysiak

Zobacz również:
Wyniki 6. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved