Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czas na trening, sparing i leczenie

Czas na trening, sparing i leczenie

fot. archiwum

Bydgoski Pałac już od środy trenuje na wysokich obrotach, przygotowując się do pojedynku z białostockim AZS-em. W udanej eskapadzie na Podlasie mają pomóc, oprócz tradycyjnego mikrocyklu, mecze sparingowe i powrót na parkiet Julii Szeluchiny.

Przypomnijmy, że po pięciu kolejkach kobiecej ekstraklasy klubowe hale opustoszały z powodu Pucharu Świata, a także turniejów prekwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Londynie. Do rywalizacji drużyny powrócą w drugiej połowie miesiąca, a jako pierwsze na boisko wybiegną pałacanki wespół ze wspomnianymi akademiczkami.

Po ostatnim meczu ze Stalą Mielec (przegranym 0:3) i odnowie biologicznej zespół Pałacu dostał kilka dni wolnego. – Spowodowane było to przede wszystkim dniem Wszystkich Świętych – tłumaczy Ewa Kowalkowska, menedżer drużyny. Po czterech dniach odpoczynku zespół powrócił do treningów i najbliższe dni spędzi na własnych obiektach, szlifując formę. W przyszły czwartek bydgoska drużyna wyjeżdża do Piły na dwa mecze sparingowe. Jej rywalami będą: miejscowy PTPS oraz Atom Trefl Sopot.

Okres przerwy to również szansa na powrót do pełnej dyspozycji środkowej Julii Szeluchiny, która kilkanaście dni temu doznała urazu mięśnia brzuchatego łydki. Kilka dni temu w rozmowie z nami prezes klubu Waldemar Sagan wyrażał nadzieję, że po kilku dniach rehabilitacji doświadczona siatkarka będzie mogła wrócić do gry. Czy wszystko przebiega zgodnie z planem? – Jesteśmy po kolejnej konsultacji z profesorem Jackiem Kruczyńskim, który monitoruje stan zdrowia Julii. Szeluchina cały czas przechodzi rehabilitację. Trudno w tym momencie określić, kiedy będzie w pełni sprawna. Mam nadzieję, że dojdzie do siebie szybko. Jednak w przypadku takich kontuzji ważnym czynnikiem jest cierpliwość – podkreśla Kowalkowska.Zespół Pałacu po pięciu ligowych kolejkach zajmuje piąte miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Tabeli przewodzi ekipa z Sopotu, która zgromadziła dotąd 12 punktów. Najbliższy rywal bydgoszczanek – AZS Białystok zamyka klasyfikację, mając na koncie 4 punkty.

*Autorem tekstu jest Eryk Dominiczak

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved